Glas Javnosti

Testirana kineska zverka od voza koji juri 1.000 kilometara na čas (FOTO)

Svet
Autor: Glas javnosti

U severnoj kineskoj provinciji Šansi završen je demonstracioni test novog ultrabrzog maglev voza, što je još jedan korak ka tom vozu koji može da se kreće brzinom do 1.000 kilometara na sat.

Projekat su zajednički razvili China Aerospace Science and Industry Corporation Limited i Shanxi, prenosi Kineski međunarodni radio.

Test je izvršen u cevovodu dugom dva kilometra sa okruženjem niskog vakuuma, a rezultati su pokazali da je voz postigao kontrolisanu navigaciju, stabilnost, kao i bezbedno zaustavljanje. 



Izgradnja ultrabrzog maglev voza počela je u okrugu Jangao u aprilu 2022. godine, a projekat integriše vazduhoplovnu tehnologiju sa tehnologijom železničkog transporta, sa ciljem da se postigne brzina voza od 1.000 km/h, prenosi Tanjug.

U budućnosti bi sistem mogao da omogući putovanje od Pekinga do Šangaja za oko sat i po, navodi Kineski međunarodni radio.


Glas javnosti B010S

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu.

BONUS VIDEO


SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR