On kaže za "Nezavisne novine" da se na mutnoj fotografiji mogu razaznati elementi poput oblika tromblonskog nišana i donjeg dela obloga cevi, koji su karakteristični za oružje proizvedeno u ovoj fabrici.
Nekoliko načina na koje je oruže moglo dospeti u ruke bečkih terorista
Jedan način je putem ilegalne trgovine, jer na prostoru bivše Jugoslavije, posebno u područjima obuhvaćenim ratnim dejstvima i dalje postoje stotine hiljada komada ilegalnog oružja.
Radić naglašava da šverceri te puške na Balkanu plate nekoliko desetina ili stotina evra, a onda prodaju u zemljama Evrope za više od hiljadu evra.
Terror in Wien - Hauptverdächtiger kündigte Tat auf Instagram an https://t.co/QSw3OmHhhD
— BILD (@BILD) November 3, 2020
Drugi način je da je oružje kupljeno legalno od strane neke treće zemlje, a onda tim putem dospelo ilegalnim kanalima u Beč ili neki drugi evropski grad.
Treći način je, kako kaže, kroz saradnju kriminalnih grupa koje su porijeklom s zapadnog Balkana a sada se nalaze u zemljama EU.
Radić naglašava da ako se ispostavi da je u terorističkom napadu korišteno oružje iz Kragujevca, to ne bi bilo prvi put, jer podseća da su i teroristi u Parizu pre nekoliko godina u napadu na magazin Šarl Ebdo koristili oružje s prostora bivše Jugoslavije.
Podestimo, sinoć je u Beču došlo doterorističkog napada velikih razmera,a nemački mediji objavili su o kome se radi, naime to je Albanac poreklom iz Severne Makedonije, Kujtim Fejzulaj.