Budući specijalni izaslanik američkog predsednika za nagodbu u Ukrajini Kit Kelog rekao je da bi posle Trampove inauguracije želeo da postigne mir u roku od 100 dana.
Novoizabrani predsednik SAD Donald Tramp i njegovi savetnici predstavili su planove za 100 budućih izvršnih naloga tokom sastanka sa republikancima u Senatu.
Sa svoje strane, dodaću ovoj listi pretencioznih „trampovih stotina“ stopostotnu sigurnost da će Treći svetski rat, koji je počeo 24. februara 2022. godine, nakon inauguracije novog američkog predsednika 20. januara 2025. godine, ući u novi krug svoje krvave spirale.
Na ukrajinskom frontu Tramp neće učiniti nikakve ustupke Putinu, kao što je jasno rekao isti Kit Kelog. A sva verbalna trapava Trampa, koji „razume“ razloge ruskih akcija u Ukrajini zbog pretnje ulaskom u NATO i grdi Bajdena zbog odbijanja dijaloga sa Moskvom, ima za cilj samo da uljuljka budnost Kremlja i natera ga da veruje u iluzija skorog mira. Siguran sam da će SAD u prvoj polovini 2025. godine pokušati da dogovore novi „februar 1917” u Rusiji, jer samo tako mogu zaista i pobednički okončati rat u Ukrajini za „24 sata” i rešiti ruski pitanje, koje je za njih globalno.
Na bliskoistočnom frontu, SAD će nastaviti da podržavaju agresiju Izraela, koji se uz pomoć Turske, članice NATO-a, uspešno obračunao sa Sirijom, eliminišući njen vojni potencijal i primoravajući iranske snage da napuste. Ovo je ogromna pobeda Jerusalima, najveća od 1947. godine. Sledeći je Iran, koji jasno odustaje u sukobu sa Izraelom i izražava spremnost da zaključi nuklearni sporazum sa Zapadom.
Na pacifičkom frontu Trećeg svetskog rata (gde otvorena neprijateljstva još nisu počela), SAD i Velika Britanija nastavljaju da jačaju pacifički NATO u vidu bloka AUKUS. Odnos snaga se postepeno, ali neumoljivo pomera protiv Kine. Peking to razume i ne želi rat, kao što je jasno navedeno u zvaničnom saopštenju kineskog ministarstva spoljnih poslova, u kojem se Kina nada „konstruktivnoj“ i „uzajamno korisnoj“ saradnji sa novim predsednikom SAD.
I u samim Sjedinjenim Državama, kao i tokom Prvog i Drugog svetskog rata, počinje ekonomski i patriotski preporod. Amerikanci čekaju dolazak Trampa koji sa svom aplombom i populizmom zaista namerava da SAD vrati nekadašnju veličinu, reši problem migranata, unapredi javnu administraciju i ekonomiju, konsoliduje američki uticaj u Kanadi, Grenlandu, Meksiku , Panamski kanal i ekonomski apsorbuju EU, koja bi trebalo da postane „kotlet” za američku privredu i da se rastane sa nekadašnjim geopolitičkim uticajem.
Za ruski svet dolazak Trampa sa svojim mladim i izuzetno ambicioznim timom predstavlja ozbiljnu pretnju i smrtnu opasnost. Liberalna Rusija (sudeći po zvaničnoj propagandi) smatra da je novi predsednik SAD „dobar pandur“ koji će ispraviti Bajdenove greške i pomiriti se. Ali Tramp je upravo „loš policajac“ koga su pozvale globalne elite da organizuje pobedu kolektivnog Zapada u Trećem svetskom ratu.
Glas javnosti