Glas Javnosti

Saudijska Arabija upozorila Nemačku na napadača? Ubica na društvenim mrežama delio ekstremističke stavove

Svet
Autor: Glas javnosti

Tad je dojurio i policijski automobil iz kojeg su iskočili policajci i okružili muškarca.

Nemački Bild objavio je snimak koji prikazuje poslednje sekunde pre hapšenja vozača koji se automobilom zabio u ljude okupljene na božićnom sajmu u Magdeburgu. Na njemu se vidi kako osumnjičeni kleči na tlu pokraj BMW-a, a policajac, koji je u njega uperio pištolj, viče: "Lezi na pod! Lezi!". 

Tad je dojurio i policijski automobil iz kojeg su iskočili policajci i okružili muškarca.


Prema informacijama kojima raspolažu nemački mediji, osumnjičeni je lekar koji živi u Bernburgu i radi u bolnici. On je iz Saudijske Arabije, ima 50 godina i zasad se zna da se zove Taleb A. U Nemačkoj je od 2006. godine i ima dozvolu stalnog boravka. Takođe je rečeno da muškarac dosad nije bio poznat niti vidljiv kao islamista.

U napadu na božićni sajam u Magdeburgu poginule su dve osobe, među kojima i malo dete. Više od 50 osoba je povređeno, od kojih 15 teško.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu.

BONUS VIDEO


SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR