Glas Javnosti


Ruski ministar spoljnih poslova čestitao Dan nezavisnosti SAD

Svet
Autor: Glas javnosti

Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov čestitao je danas američkom državnom sekretaru Marku Rubiju Dan nezavisnosti SAD - 4. juli, izražavajući nadu u jačanje rusko-američkih odnosa, uzimajući u obzir nacionalne interese, saopštilo je rusko ministarstvo spoljnih poslova.

Lavrov je izrazio nadu u jačanje rusko-američkih odnosa, uzimajući u obzir nacionalne interese predodređene istorijom, geografijom i realnošću na terenu, preneo je Interfaks.


 "Očekujem da će se zajedničkim naporima odnosi između naših zemalja konsolidovati, steći pozitivnu stabilnost i predvidljivost zasnovanu na međusobnom poštovanju i uvažavanju međusobnih nacionalnih interesa", naveo je Lavrov u čestitki.

 Lavrov je poželeo američkom narodu "da sledi put mira i zajedničkog prosperiteta, kako bi zaveti Deklaracije o nezavisnosti SAD o pravu svake osobe na život, slobodu i težnju ka sreći ostali nepokolebljivi", prenosi Tanjug.



Glas javnosti/ P02S

Pratite nas na našoj Facebook , Instagram , Telegram , Tiktok , Jutjub stranici, ali i na X nalogu.

BONUS VIDEO


SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR