Glas Javnosti

RUSIJA: NE odričemo se prava na našu zamrznutu imovinu

Svet
Autor: Glas javnosti

Ne treba verovati da su evropske zemlje revidirale svoju politiku prema ruskoj imovini, trend nije baš dobar, a Moskva se neće odreći prava na svoju imovinu, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.

„Ne, ne treba tako misliti. Za sada trend nije baš dobar“, odgovorio je Peskov na pitanje da li se može smatrati da su evropske zemlje počele da preispituju svoj stav u vezi sa nelegalno zamrznutim sredstvima Rusije.

Portparol je primetio da neke evropske zemlje nemaju isti pristup korišćenju ruske imovine.

„Znamo da neke zemlje ne dele ovakav pristup, jer razumeju neizbežne pravne posledice takvih koraka“, istakao je Peskov.

Prema njegovim rečima, Moskva se neće odreći prava na svoju zamrznutu imovinu na Zapadu i neće prestati da ih štiti.

Šefica evropske diplomatije Kaja Kalas izjavila je ranije da se neke evropske zemlje i dalje protive upotrebi zamrznute ruske imovine, ali nije precizirala koje su to zemlje.

Glas javnosti /S04S 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu.

BONUS VIDEO


SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR