Glas Javnosti

Peter Sijarto: Kraj rata u Ukrajini nikada nije bio bliži

Svet
Autor: Glas javnosti

Prva faza pregovora između delegacija Rusije i SAD o naporima za okončanje rata u Ukrajini održana je 18. februara

Šef mađarske diplomatije Peter Sijarto izjavio je danas da je, zahvaljujući rusko-američkim pregovorima, kraj rata u Ukrajini sada bliže nego u bilo kom trenutku u prethodne tri godine.

On je rekao da je Mađarska podržala američku rezoluciju UN o Ukrajini, dodavši da je Budimpešta takođe koautor tog dokumenta, prenosi MTI.

Sijarto je dodao da su "proratni, liberalni evropski lideri podstakli rat", dok je predsednik SAD Donald Tramp "preduzeo ogromne korake ka okončanju sukoba u Ukrajini".


Prva faza pregovora između delegacija Rusije i SAD o naporima za okončanje rata u Ukrajini održana je 18. februara u jednoj od palata kraljevske porodice u Rijadu, a očekuje se da se pregovori nastave naredne nedelje.

Nakon sastanka, američki Stejt department je saopštio da su se američki državni sekretar Marko Rubio i ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov dogovorili da imenuju pregovaračke timove na visokom nivou koji će početi rad na rešavanju ukrajinskog sukoba.

Glas javnosti /D03S 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu.

BONUS VIDEO


SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR