Uprkos njihovim skromnim prihodima, život je bio srećan sve dok njihovog trogodišnjeg sina, Čuančuana, nije oteo nepoznati muškarac 2001. godine tokom putovanja sa komšijom.
Nesrećni roditelji pokrenuli su 22-godišnju potragu za svojim sinom, putujući širom Kine, povezujući se sa više od 300 policajaca i vodeći svesku sa više od 2.000 tragova.
Lei, koji je izdržavao svoju porodicu prodajom alkohola i softvera, ponudio je nagradu od 250.000 juana ( oko 34.000 američkih dolara) i potrošio milion juana na potragu za svojim sinom jedincem.
On je svoje iskustvo podelio na mreži i privukao pažnju 150.000 pratilaca. Njegovu priču je takođe pretvorila u dokumentarac državna televizija CCTV.
U junu 2023. godine, policija je pronašla Čuančuana u Šenženu, na jugoistoku Kine. Diplomirao je na fakultetu, tamo se nastanio i radio u marketingu.
Otmičar, Vang Haoven, osuđen je na smrt zbog otmice 11 dece, među kojima je bio i Leijev sin.
Lej je planirao zabavu povodom okupljanja mesec dana nakon što je pronašao svog sina, ali je otkazana jer Čuančuan nije želeo da se pojavi u javnosti.
Otac, njegova supruga i ćerka takođe su otputovali u Šenžen, pokušavajući da se sretnu sa svojim davno izgubljenim članom porodice, ali nisu uspeli.
Na kraju su se ponovo okupili u policijskoj stanici, iako je Čuančuan odbio da se vrati kući sa svojim biološkim roditeljima.
Lej je na društvenim mrežama podelio da je usvojiteljska porodica njegovog sina bogata i da su se dobro ponašali prema njegovom sinu.
Nakon što je usvojen, Čuančuanov usvojitelj je preminuo, a njega su odgajali baba i deda.
Lej je rekao da je razumeo da će biti potrebno vreme da se njegov sin emocionalno ponovo poveže nakon više od 20 godina razdvojenosti.
"Neka Čuančuan sazna sve o svom detinjstvu, rodnom gradu i putovanju koje smo prešli da bismo ga pronašli. Na kraju će nas prihvatiti i vratiti nam se", govorio je otac.
Lej i Čuančuan su razmenili kontakt i često su se čuli.
U početku je njihov odnos bio srdačan, međutim, Lej je više puta tražio od Čuančuana da napusti svoje usvojitelje i babu i deku i vrati se u Hunan da živi sa svojom biološkom porodicom.
Čuančuan je objasnio da su mu posao i prijatelji u Šenženu, tako da nije mogao da napusti grad.
Lej je želeo da ga Čuančuan zove „tata“, da čita knjige koje mu je slao i da zajedno razgovaraju o njima, ali Čuančuan je odbio.
Lej je takođe izrazio razočaranje jer Čuančuang nije brinuo za svoju biološku porodicu.
"Tvoja sestra je bila bolesna, a ti nisi pitao za nju. Imao sam operaciju, a ti nisi pokazao nikakvu brigu tri dana. Šta smo pogrešili? Da li te toliko privlači bogata porodica? Moraš li biti tako hladan prema nama?", rekao je Lej.
U martu prošle godine, Čuančuan je blokirao Leija i nakon toga nisu komunicirali.
Tog 10. aprila, Lei je objavio video izvinjenja na mreži povodom Čuančuanovog rođendana, priznajući da je njegova ljubav verovatno previše gušila.
"Žao mi je, sine. Više te nikada neću pritiskati dok mi sam ne dođeš. Srećan rođendan!", napisao je.
Lej je takođe insistirao da više ne zamera usvojiteljskoj porodici.
"Sudbina je na poseban način spojila naše dve porodice", rekao je otac.
U vreme pisanja ovog teksta, otac i sin su se ponovo povezali na društvenim mrežama.
Lej sada zarađuje novac prodajom hrane. Nada se da će poboljšati svoje finansije kako bi premostio jaz sa Čuančuanovom usvojiteljskom porodicom.
Očeva priča je pokrenula veliku diskusiju na društvenim mrežama.
"Nadam se da svi mogu da razumeju ovog oca. Nakon što je toliko toga izdržao, on uči da voli svog sina", napisala je jedna osoba.
"Iz perspektive sina, posle 20 godina, odjednom stranac tvrdi da je vaš biološki otac i pravi javnu galamu oko toga. To je zastrašujuće, skoro kao moralna otmic. Prava ljubav znači potpuno poštovanje detetovih želja", napislaa je druga osoba.
Kako će se dalje razvijati njihov odnos, ostaje nam da vidimo.
Glas javnosti T02S