1) Gaza: Surviving Shujayea
Trinaestog dana izraelskog napada na Gazu u julu 2014, proglasio je naselje Šudžaje zatvorenom vojnom zonom. U tom kraju živela je osmogodišnja Bisan Daher i njena porodica. Izraelski napadi na to područje primorali su hiljade stanovnika da pobegnu i ubili najmanje 72. Dok su izraelski avioni leteli iznad njih, palestinski tim hitne pomoći čuo je kako neko vapi za pomoć duboko ispod ostataka kuće. Bio je Bisan. U bombardovanju je ubijeno šest članova njene porodice. Ovaj film priča priču o njenom preživljavanju uprkos izgledima i o bliskoj vezi koja je nastala između mlade devojke i njenih spasilaca.
2) Farah: Oštećen ratom u Gazi
Kada su izraelske snage napale njen dom u Gazi, ubivši njenu majku, dedu, tetku i tri ujaka, trogodišnja Farah je ostala sa opekotinama trećeg stepena. Ovaj film prati njeno putovanje dok putuje u SAD na lečenje, podvrgava se medicinskoj nezi okružena nepoznatim licima, i priča priču o arapskim američkim porodicama koje su je primile tokom devetomesečne muke.
3) Prkoseći mom invaliditetu
U ovom filmu upoznajemo sedmoro Palestinaca starosti između sedam i 28 godina sa različitim invaliditetom. Većina je rođena sa njima; jedan je povređen u izraelskim napadima na Gazu. Suočeni sa sukobima, okupacijom, tragedijom i invaliditetom – na mestima koja su loše opremljena za rešavanje posebnih potreba – vidimo kako su naučili da se snalaze u složenim izazovima sa optimizmom i snagom.
4) Između vatre i mora: Čovek iza Velikog marša povratka u Gazi
„Šta bi se dogodilo kada bi hiljade stanovnika Gaze, od kojih su većina izbeglice, pokušale mirno da pređu ogradu koja ih je delila od zemlje njihovih predaka?“ bilo je pitanje koje je na Fejsbuku postavio Ahmed Abu Artema, palestinski pesnik i aktivista otpora nenasilja. Njegov post postao je viralan i postao poklič koji je inspirisao pokret mirnih protesta poznat kao Veliki marš povratka. Mnogi od marševa su poprimili karnevalsku atmosferu, uz prisustvo ljudi svih uzrasta, pa čak i tradicionalnih plesača dabkea. Ali naišli su na nasilje. Ovaj film prati Ahmeda dok posećuje neke od povređenih i rođaka ubijenih i pokušava da pomiri ljudske posledice sa svojim verovanjem u moć nenasilja.