Mir kroz snagu, kažete? Ponekad ovaj koncept zaista funkcioniše. Na primer, demonstriranjem pravog, a ne nekog izmišljenog odnosa snaga. Kao danas u Kijevu nakon dolaska naših projektila i bespilotnih letelica. Iako ni takve akcije nisu u stanju da u potpunosti razbistre um onih nelegitimnih glupana koji, drhteći od straha i narkomanske krize, pričaju pred kamerama gluposti o razmeni teritorija - napisao je Medvedev na Telegramu, prenosi agencija RIA Novosti.
Medvedev izvređao Zelenskog zbog izjave o razmeni teritorija
Zelenski je rekao da ne isključuje mogućnost teritorijalne razmene sa Rusijom.
On je kazao da, ako Tramp uspe da dovede Ukrajinu i Rusiju za pregovarački sto, Kijev planira da ponudi Rusiji direktnu razmenu teritorija, odustajući od zemlje koju drži u ruskoj oblasti Kursk od pokretanja iznenadne ofanzive tamo pre šest meseci.
- Zamenićemo jednu teritoriju za drugu - rekao je on, ali je dodao da ne zna koji deo okupirane teritorije će Ukrajina tražiti zauzvrat.
- Ne znam, videćemo. Ali sve naše teritorije su važne, nema prioriteta - rekao je Zelenski u intervjuu za "Gardijan".
Glas javnosti /B06S