On je tokom razgovora sa Džimijem Falonom otkrio šta očekuje:
- Svaki glas mora da bude uračunan. Ne ulazim u to zašto to mislim, ali dogodiće se da će neke zemlje, poput Pensilvanije, Mičigena i Viskonsin primiti veliki broj listića koji su dostavljeni poštom. U pitanju su milioni glasačkih listića koji će stići poštom. Istraživanja kažu da će oni koji podržavaju demokrate radije glasati preko pošte, dok će republikanci radije birati da glasanje obave na dan izbora. To znači da će njihovi glasovi prvi biti prvi prebrojani, rekao je Sanders, nakon čega je prešao na poentu:
- Plašim se sledećeg scenarija - Tramp će voditi u Mičigenu, Pensilvaniji ili Viskonsinu, onda će uveče izaći na televiziju i reći "Hvala vam što ste me ponovo izabrali. Gotovo je sve, želim vam lep dan". Ukoliko kojim slučajem Bajden preokrene u tim državama, Tramp će izaći i reći "Vidite, ovo je prevara. Rekao sam da ovakvo glasanje ne funkcioniše. Ne napuštamo Belu kuću". Toga se plašim i ja i mogi drugi. Ne gledamo u budućnost, ali postoji mogućnost, rekao je tada Sanders.
Slično se i dogodilo, pa je Tramp, kada je postalo jasno da gubi u nekim državma gde je sinoć imao prednost, počeo sa pričama o krađi, dok je njegov advokatski tim pokrenuo postupak pred Vrhovnim sudom.
Prema poslednjim informacijama, Džo Bajden je dobio u Viskonsinu, a "čekanju" su rezultati iz Pensilvanije, Džordžije, Arizone, Aljaske i Nevade.