Glas Javnosti

Američka podmornica sa projektilima na navođenje stigla na Bliski istok

Svet
Autor: Glas javnosti

Podmornica, koja nije imenovana, pridružuje se brojnim drugim brodovima američke mornarice koji su već u toj oblasti, uključujući dve udarne grupe nosača aviona.

Vojska Sjedinjenih Američkih Država saopštila je da je američka podmornica sa vođenim projektilima stigla na Bliski istok.


Centralna komanda SAD objavila je na društvenim mrežama da je podmornica klase Ohajo ušla u njenu zonu odgovornosti. Objavljena je i fotografija na kojoj se vidi podmornica u Sueckom kanalu, severoistočno od Kaira.


Vojska retko najavljuje kretanje ili operacije svoje flote podmornica sa balističkim i vođenim raketama, a ova najava je jasna poruka odvraćanja usmerena na Iran i njegove saveznike u regionu.



Podmornica, koja nije imenovana, pridružuje se brojnim drugim brodovima američke mornarice koji su već u toj oblasti, uključujući dve udarne grupe nosača aviona.


SAD objavile su krajem oktobra da su pogodile dva objekta u Siriji koje koriste iranska Revolucionarna garda i grupe koje podržava Iran, nakon serije napada na američke snage u Iraku i Siriji. Udari su usledili nakon što je administracija predsednika Džoa Bajdena obećala da će odgovoriti na napade na američko osoblje za koje je Vašington okrivio oružane grupe koje podržava Iran.

Glas javnosti

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu.

BONUS VIDEO


SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR