Glas Javnosti

Aktivirao se vulkan Kanlaon na Filipinima: Dim i pepeo svuda (VIDEO)

Svet
Autor: Glas javnosti

Seizmološka agencija je savetovala lokalne vlasti da evakuišu ljude koji žive u blizini vulkana i da se moraju pripremiti i za širu evakuaciju ako je to potrebno

Vulkan Kanlaon u centralnim Filipinima eruptirao je danas, izbacujući stub pepela i dima do 3.000 metara, saopštila je seizmološka agencija te zemlje.

Filipinski institut za vulkanologiju i seizmologiju saopštio je da je podigao nivo uzbune na treći, najviši nivo, prenosi Rojters.

"To znači da je počela magmatska erupcija koja može napredovati do dalje eksplozivne erupcije", navodi se u saopštenju.


Seizmološka agencija je savetovala lokalne vlasti da evakuišu ljude koji žive u blizini vulkana i da se moraju pripremiti i za širu evakuaciju ako je to potrebno.

Vulkan Kanlaon, aktivni stratovulkan i najviša planina na ostrvu Negros na Filipinima je jedan od dvadesetak aktivnih vulkana na Filipinima, koji se nalazi u pacifičkom "vatrenom prstenu" gde su vulkanske aktivnosti i zemljotresi uobičajeni, navodi agencija. 


Glas javnosti/D03S

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu.

BONUS VIDEO


SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR