Glas Javnosti

AKO BAHMUT PADNE, RUSIJA ĆE POBEDITI! Izjava Zelenskog zaledila Ukrajince: Moguć kompromis s Putinom!

Svet
Autor: Glas javnosti

Bahmut je u centru višemesečnih borbi na istoku Ukrajine, a i Rusija i Ukrajina tvrde da su nanele ogromne gubitke na drugoj strani.

Uprkos tome što neki vojni analitičari sugerišu da je grad strateški beznačajan, ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski priznao je da bi ga poraz u gradu mogao primorati na kompromis sa Vladimirom Putinom. 

On je rekao da će gubitak Bahmuta učiniti da se "naše društvo oseća umorno" dok će Rusiji omogućiti da "proda ovu pobedu Zapadu, svom društvu, Kini, Iranu".

"Ako oseti malo krvi – oseti da smo slabi – Putin će pritiskati, pritiskati i pritiskati", rekao je Zelenski."Naše društvo će se osećati umorno", rekao je on. Naše društvo će me naterati da napravim kompromis sa njim", rekao je Zelenski.

Glas javnosti/Mondo

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI
KOMENTAR