Srbin prvi u Evropi i treći na svetu: Bronzana medalja iz Portorika za LAZARA KOSTIĆA (VIDEO)

Sport
Autor: Glas javnosti/ Sportclub

Šesnaestogodišnji Lazar Кostić, član Sportskog bilijar kluba „Masse“ iz Užica, višestruki je prvak Srbije za juniore u kategorijama do 17 i 19 godina.

Odlični učenik Užičke gimnazije ove godine takmiči se na državnom prvenstvu i u seniorskoj konkurenciji, a trenutno zauzima drugo mesto u konkurenciji 113 takmičara iz cele Srbije.

Na Balkanskog prvenstva za seniore Kostić je trenutno peti u konkurenciji 286 igrača.

Talentovani Srbin na juniorskom Evropskom prvenstvu do 17 godina, održanom u Petriču (Bugarska), bio je kapiten reprezentacije i osvojio je titulu kontinentalnog prvaka, prvu u toj kategoriji u istoriji ovdašnjeg bilijara.

Titula prvaka Evrope omogućila mu je direktan plasman na Svetsko prvenstvo za juniore do 17 godina koje je od 15. do 22. novembra održano u San Huanu u Portoriku. Kostić je na tom takmičenju bio jedan od šest predstavnika Evrope i u veoma jakoj konkurenciji 32 igrača okitio se bronzanom medaljom.

Mladi Užičanin je na taj način postao prvi nosilac medalje sa Svetskih prvenstava u istoriji srpskog bilijara.