FRANCUZI AUTOGOLOM NEMACA DO POBEDE: Atomski fudbal na Alijanc areni!

Sport

Fudbaleri Francuske savladali su Nemačku u poslednjoj utakmici prvog kola Evropskog prvenstva – 1:0 (1:0).

Krivac za ovu podebu Francuza bio je Mats Humels koji je autogolom doveo "petlove" u prednost u 20. minutu, i oni su je držali do kraja meča.

Ipak, uprkos minimalnom rezultatu, viđen je spektakularan fudbal, kakav se i očekuje od ove dve ekipe.

Svetski šampion Francuska se odlučio za blagu defanzivu i da čeka priliku iz kontrapanada, dok su Nemci krenuli veoma agresivno od starta.

Ipak, iz prve ozbiljnije šanse Francuska je povela. Pol Pogba je poslao fantastičan pas na levu stranu, odakle je Teo Ernandes vratio loptu na peterac.

Tamo bi Kilijan Mbape verovatno smestio loptu u mrežu da ispred njega to nije učinio Mats Humels.

"Panceri" su nastavili da napadaju u talasima, ali nisu uspevali da ozbiljnije ugroze Uga Ljorisa. Mbape je leteo u kontrama, doslovno, i u u 67. minutu postigao gol koji je poništen zbog veoma malog ofsajda

Posle prvog kola Portugalija i Francuska imaju po tri boda, dok Mađarska i Nemačka nemaju nijedan.

U sledećem kolu za četiri dana sastaće se Nemačka i Portugalija u Minhenu, odnosno, Mađarska i Francuska u Budimpešti.