Janković je ocenio da bi, zbog njenih indicija i sumnji o umešanosti najviših državnih funkcionera u rekonstrukciju novosadske Železničke stanice, istragu trebalo da preuzme Tužilaštvo za organizovani kriminal u Beogradu, „bez obzira na nesporan kvalitet tužioca i zamenika u Novom Sadu“.
Jelena Tanasković je navela lanac odgovornosti i hijerarhijski nivo i kako su išle odluke o tome. Pristala je da bude „fikus direktor“. To svakako ima neki stepen i političke i krivične odgovornosti. Njeno objašnjenje je logično i istraga treba da se nastavi u tom pravcu, izjavio je Janković.
Jelena Tanasković je, kako je prenela Nova ekonomija na osnovu uvida u njen iskaz tužilaštvu u Novom Sadu, navela da joj je Vesić preneo nalog Vučića da on rukovodi rekonstrukcijom zgrade stanice u Novom Sadu i da direktorka Infrastrukture železnice ne sme u to da se meša, jer će biti smenjena.
Moje mišljenje je, da koliko smo god skeptični prema stanju nadležnih institucija u Srbiji, pojedini policajci i tužioci imaju snagu, moć i hrabrost, kao i zakonske osnove da rade svoj posao, na osnovu navoda koje je dala Tanasković. Oni će sigurno biti pod pritiskom, jer organizovani kriminalni krugovi neće mirovati, gledati da to spreče. Ali ti krugovi nemaju zakonsku moć, naglasio je Janković.
Janković je dodao i da nezadovoljstvo građana tom tragedijom, koje kulminira poslednjih nedelja, daje odrešene ruke tužiocima i policajcima, ali naročito i „državnim fukusima“ na raznim funkcijama.
Sada svi oni gledaju da li će i sami „doći na tapet“, pa bi se moglo desiti da primenjuju mere iz svoje nadležnosti, jer je društvena klima u poslednjih nekoliko nedelja promenjena, zaključio je Janković, nekada jedan od inspektora rasformirane radne grupe za ispitivanje 25 sumnjivih privatizacija, koji se bavio Azotarom Pančevo i Srbijagasom.
Glas javnosti/N01S