Glas Javnosti

Protest u Kosjeriću: Studenti poručuju da neće odustati dok se ne poništi glasanje na biračkom mestu 25

Politika
Autor: Glas javnosti

U Kosjeriću je u toku protest na koji su pozvali studenti u blokadi zbog osporavanja rezultata na loklanim izborima održanim 8. juna. Glavna poruka je da biračko mesto 25 „Elan“ mora pasti.

Opštinska izborna komisija u Kosjerićunije prihvatila žalbu  opozicione liste „ujedinjeni za Kosjerić“ na jednom biračkim mestu, što je i povod za ovaj protest.

Studenti su kako kažu spremni da se bore dok ne dobiju ono što traže a to je obaranje jednog biračkog mesta. Spremni na sve što je potrebno.


Studenti poručuju da su njihovi saborci oni koji su se u Kosjeriću usprotivili ovom režimu i rekli mu ne. Cilj je jasan studensti zahtevi moraj biti spunjeni, mi smo budućnost i ne damo da nas tretiraju kao višak.

Kosjerić je progovorio i urlao, proručeno je sa skupa, poručio je student Lazar Radovanović. Kako je dodao, SNS je ovde doživeo potpuni debakl uprkos ucenama i pristiscima, jer nisu mogli da pobede volju naroda.


Birčko mesto 25 mora pasti i za to ćemo se boriti, poručuju studenti, uz aplauze i povike „pumpaj“, „pumpaj“.

Kosjerić je danas simbol otpora. Kosjerić je krenuo i neće stati, a studnetima ne trebali fotelje, a svakoj valsti bićemo kritička opozicija, poručio je Radovanović.

Kreće šetnja do tržnog centra.

„Sve vas čekamo! Branimo izbornu volju“, stoji u pozivu koji potpisuju „studenti iz Kosjerića“, a koji je na svojoj Instagram stranici podelila i grupa „Studenti u blokadi“.

Od nedelje i održanih zbora, u Kosjeriću, je svaki dan bio protest, a dva dana se i kampovalo ispred opštineske zgrade, kako bi studenti pokazali svoju ozbiljnost i ozbiljnost situacije.


"Glasanje na biračkom mestu 25 mora pasti na sudu"

"Kojserić je progovorio, uralao je. SNS je ovde doživao potpuni debakl. Okupili su sve fiktivne partnere, ucene i podmićivanja i opet nisu pobedili. Građani Kosjerića su jasno rekli da neće ovu vlast i ovu laž", poručio je jedan od studenata na protestu ispred zgrade Opštine Kosjerić.  

On je podsetio da je Aleksandar Vučić objavio da su u Kosjeriću svi glasali protiv njega i pitao odakle onda glasovi za SNS. 

"Glasanje na biračkom mestu 25 mora da se ponovi i to glasanje mora pasti na sudu.  Pratimo žalbu od suda do suda, ako treba od države do države", poručio je  

Studentkinja Sara: Ne damo Kosjerić

"Želimo da pokažemo da cela Srbija gleda u Kosjerić, borićemo se dok ne ispunimo ono što smo tražili, a to je da se obore izbori na biračkom mestu. Mi smo više nego spremni, ovde smo već par dana, i bez obzira na njihovu odluku da odbiju prigovor spremni smo na sve da dobijemo ono što tražimo", rekla je za N1 Sara, studentkinja iz Kosjerića.

Ona navodi da u Kosjeriću svakog dana ima dosta ljudi koji protestuju kao i da su studenti pozvali sve ljude iz Srbije da im se pridruže.

"Pozvali smo i dobili smo veliku podršku iz cele Srbije, videćemo kako će se stvari odvijati, a ako bude trebalo doći ćemo i ispred suda u Užicu. Mi smo dva dana kampovali ispred opštine da bi pokazali koliko smo ozbiljni. Bila sam u selima oko Kosjerića i videla sam da je narod verovao da će biti drugačije, da će se desiti promena, i taj dan se to videlo ali i koliko je bilo incidenata. Razočarani smo u institucije, ali ne damo Kosjerić", poručila je ona. 

Glas javnosti/D01S/N07S

Pratite nas na našoj Facebook , Instagram , Telegram , Tiktok , Jutjub stranici, ali i na X nalogu.

BONUS VIDEO


SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR