Nastavak sednice zakazan je za 15. maj. Za formiranje komisije koja bi nadgledala tajno glasanje izjasnilo se 56 od 115 prisutnih poslanika.
Samoopredeljenje je i na poslednjih pet nastavaka sednice tražilo da se za predsednika skupštine glasa tajno, ali su protiv toga bili opozicioni Demokratski savez Kosova, Demokratska partija Kosova i Alijansa za budućnost Kosova, kao i Srpska lista, koje su odbile da predlože članove komisije za tajno glasanje.
Kandidat Samoopredeljenja za predsednika skupštine i dalje je Aljbuljena Hadžiju, iako u šest pokušaja izbora nijednom nije dobila više od 57 glasova, dok je za izbor predsednika skupštine potreban 61 glas.
Demokratska partija Kosova i Alijansa za budućnost Kosova traže od Samoopredeljenja da promeni kandidata, dok je Demokratski savez Kosova saopštio da neće glasati ni za jednog kandidata Samoopredeljenja.
Alijansa za budućnost Kosova juče je od ustavnog suda zatražila ocenu ustavnosti zahteva za promenu načina glasanja za predsednika skupštine.
Ambasadori zemalja Kvinte juče su na sastanku sa vršiocem dužnosti premijera privremenih prištinskih institucija Aljbinom Kurtijem istakli važnost što bržeg uspostavljanja institucija, a zbog nemogućnosti konstituisanja skupštine, predsednica privremenih institucija Vjosa Osmani za 15. maj je zakazala konsultacije sa predsednicima stranaka.
Konstitutivna sednica skupštine u Prištini počela je 15. aprila, a na osnovu rezultata izbora održanih 9. februara ni jedna stranka nema dovoljno mandata da bi samostalno formirala vladu.
Samoopredeljenje je osvojilo 48 mandata, Demokratska partija Kosova 24, Demokratski savez Kosova 20, Alijansa za budućnost Kosova i inicijativa Nisma osam, Srpska lista devet, Stranka za slobodu, pravdu i opstanak jedan, a preostalih 10 mandata pripada predstavnicima ostalih nevećinskih zajednica.
Glas javnosti/T01S