Meštani Zete i Botuna, koji se protive nastavku gradnje postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda u Botunu, danas su nastavili proteste okupljanjem ispred ulaza u gradilište.
Policija obezbeđuje parcelu na kojoj je započeta gradnja postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda.
Predsednik Skupštine Opštine Zeta Aleksandar Kojičić sazvao je juče, po hitnom postupku, sednicu SO Zeta za četvrtak 22. januara. Na sednici će biti razmotrena jedna tačka dnevnog reda – predlog Odluke o zabrani realizacije projekta izgradnje sistema za prečišćavanje otpadnih voda Podgorice u Botunu.
Polovinom decembra stanovnici Opštine Zeta održali su referendum na kojem se njih 98,4 odsto izjasnilo protiv gradnje kolektora u Botunu, piše podgorički portal Adria
Glas javnosti/ P02S