U novogodišnjoj noći je, zbog ozbiljnijih povreda od pirotehnike, hospitalizovano sedam osoba, od kojih petoro dece, rekao je ministar zdravlja Sverne Makedonije Azir Aljiu na zajedničkoj konferneciji za novinare sa ministrom unutrašnjih poslova.
On je ukazao da lekari naglašavaju da je u novogodišnjoj noći kod sedam osoba, dvoje odraslih i petoro dece, bilo intervenisano.
"Kod njih su bile ozbiljne povede na prstima i opekotine od pirotehnike i je izvršena amputacija kod dela njih”, rekao je Aljiju.
Naveo je da je troje dece dece primljeno u Urgentni centar u Skoplju, dvoje u Dečju kliniku i dvoje odraslih u Kliniku za plastičnu hirurgiju.
„Činjenica da među povređenima ima dece, a nekima od njih je napravljena amputacija, jasno govori o ozbiljnosti posledica”, rekao je Aljiu.
Ministar unutrašnjih poslova Severne Makedonije Panče Toškovski rekao je da je u 2025. godini zaplenjeno 252.000 komada pirotehnike i uhapšeno 37 osoba, protv koji su podnete krivične prijave.
Glas javnosti/P02S