Milatovićev kabinet večeras je pozvao premijera Milojka Spajića da odmah smeni Đeljošaja, a sve je, kako je saopšteno, prijavljeno i direktoru Uprave policije.
Đeljošaj se oglasio saopštenjem da Milatović pokušava da optužbama skrene temu sa onoga što je imao nameru da objavi, a to je da je Milatović odbio da potpiše Zakon o porezu na nepokretnosti, kako je napisao, „zbog kumovskih veza sa Nebojšom Vuksanovićem“, bivšim predsednikom Odbora direktora kompanije „13. jul – Plantaže“, „kako bi za sebe i njega pribavio ličnu korist“.
Neću posustati ni pred kakvim pritiscima kada je Ustav, poštovanje zakona i interes građana i države u pitanju.
— Jakov Milatovic ???????????????? (@JakovMilatovic) August 1, 2025
Pa ni kada je u pitanju neprihvatljivo ponašanje potpredsjednika Vlade Crne Gore.
Ovo nije politika, ovo je pitanje dostojanstva institucija, pravne sigurnosti i… pic.twitter.com/d3AHPisJ90
Iz kabineta predsednika države rečeno je da Vuksanović nije kum Milatoviću. On je angažovan kao saradnik u kabinetu predsednika Crne Gore.
Milatović je, kako je danas saopšteno, Zakon o porezu na nepokretnosti vratio zbog, kako tvrdi, povrede Ustava, pravne nesigurnosti i mogućnosti da 22.000 poljoprivrednika izgubi poreske olakšice.
Nakon tvrdnji Đeljošaja, predsednik države je na mreži Iks objavio prepisku sa potpredsednikom Vlade, koji se na neprimjeren način obraćao šefu države.
U porukama je, između ostalog, Đeljošaj napisao: „Nijesi trebao da uđeš u ovo, a očekuj reakciju Albanaca sa svih nivoa i gdje god imamo uticaj“, a potom nastavio: „Ali ćeš dobiti odgovor taman kakav zaslužuješ“.
Glas javnosti /D01S