Glas Javnosti

SRBIJA IZMEĐU RUDARENJA I GENOCIDA – šta je zajedničko kovidu i litijumu?

Lični stav
Autor: Glas javnosti

Univerzitet u Beogradu je duboko podeljen, a kriza širih razmera je posebno izražena poslednjih 20 godina. Da li je Univerzitet danas, od institucije od najvišeg nacionalnog značaja, postao mesto progona svakoga ko se založi za interes nacije? Da li je novac, kao dominantno merilo vrednosti novog vremena, sveo Univerzitet na trgovačku radnju? - piše prof. dr Valentina Arsić Arsenijević.

Da li su čast, istina i borba za dugoročne interese nacije postale utopija?

Kovid kriza, prirodna ili veštački izazvana, za nas naivne do tada, je bio prvi signal da smo u dubokoj globalističkoj mreži zla i uništenja čoveka.

U globalizovanom i međuzavisnom svetu, i krize lokalne po mestu nastanka, su šireg dometa, tako da je glavni zadatak naučnika “misli globalno, deluj lokalno”.

Međutim, većina i misli i deluje lokalno i kratkoročno, a malo je onih koji deluju i globalno i dugoročno kao moralni pojedinci - građanini sveta. Zašto neki univerzitetski profesori pokazuju veći stepen spremnosti da govore istinu, a neki da odlučuje i deluje u ime drugih i za interese tuđih grupa?

U čemu se razlikuju oni koji odolevaju opasnoj moći “inženjera ljudskih duša” i profesionalci koji u svim oblastima rade po principima nauke i etike?

Za mene, kao naučnika visoko pozicioniranog, ali u jednoj marginalnoj disciplini medicine, odgvor je dala kovid kriza. Svedočeći nauku, etiku i medicinu zasnovanu na dokazima, ja sam postala jedna od prvih žrtava kovid terora, oličenog u kovid kvazi novinarstvu kao prethodnici kovid masakra pojedinca od strane institucija države Srbije. Predaja nije bila opcija. „Ko zna taj sme, ko sme taj može, ko ne zna za strah taj ide napred“ glasila je moja modifikacija krilatice legendarnog vojskovođe Živojina Mišića. Srećom, istina je brzo našla svoj put, a ceo svet je video da je kovid kriza bila „inženjering kvazi medicine“.

Kakve veze imaju koronokratija u Srbiji i aktuelni progon prorektora Ratka Ristića od strane Biljane Abolmasov, dekanke Rudarsko-geološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu, koja je izrazila je nezadovoljstvo radom prorektora za međunarodnu saradnju Ratka Ristića i njegovim istupanjima u javnosti, kao i zbog toga što su tri ambasadora morala da budu evakuisana sa skupa, što je ocenila kao „javnu sramotu“?

Foto: Facebook, prof. Ratko Ristić i prof. Valentina Arsić Arsenijević

Gospođo Abolmasov, ko vama daje za pravo da vršite cenzuru delovanja i mišljenja prorektora profesora Ristića?

Vi to pravo nemate ni kada su u pitanju studenti fakulteta, čiji ste trenutno dekan. Pravo na javno iznošenje mišljenja garantuje Ustav Republike Srbije, kao i sva akta koja štite integritet univerzitetskih profesora.


Najsvetlija uloga univerziteta je oduvek bila da njegovi profesori budu uz svoj narod, da predvide i da spreče moguću štetu, a posebno da budu uz narod kada je on ugrožen.

Vi ste izabrali da štitite ambasadore, a prorektor Ristić i ja smo izabrali da štitimo decu i građane Srbije.

Autor prof. dr Valentina Arsić Arsenijević, redovni profesor Medicinskog fakulteta u Beogradu i predsednik Slobodnog sindikata obrazovanja Srbije – SSOS

(Mišljenja i stavovi u kategoriji LIČNI STAV nisu nužno stavovi redakcije GLAS JAVNOSTI)

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu.

BONUS VIDEO


SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR