Glas Javnosti

PODMUKLI virus opet otkriva svoje NAJGORE lice: Neki mladi ljudi u Srbiji OSTALI SU BEZ NOGE zbog te bolesti!

Korona virus
Autor: Glas javnosti

Podmukli virus korona nam ovih dana otkriva svoje najgore lice, a jedno od njih je i toliko začepljenje krvnih sudova da smo u Srbiji imali slučajeve kada lekari nisu imali izora nego da pacijentim amputiraju deo tela.

Naši doktori svedoče o neverovatnim situacijama tokom epidemije korona virusa kada su morali da amputiraju noge ili ruke i, što je najgore, mladim ljudima, koji su samo su pre nego što su obelili od korone bili potpuno zdravi.

Kakva je ćud ove užasne bolesti govori nam strašna vest da je u kovid bolnici u Batajnici preminuo je mladić koji ima svega 21 godinu, dok najmlađi pacijent na respiratoru ima tek 23 godine.

Direktorka ove bolnice dr Tatjana Adžić Vukičević ispričala je da korona, osim što napada pluća, daje i česte tromboze: "Čovek se izleči i ode kući, ali usled korone nastane tromboza i može da dođe do akutnog infarkta miokarda, embolije, iznenadne srčane slabosti, smrti. To su i zdravi, mladi ljudi, bez prethodnih bolesti, koji su dobili tromboze zbog korone".
 
- Pre nekoliko dana u Batajnici smo imali amputaciju, te još jednu pretprošle nedelje. To su zapravo indikacije za amputaciju, koje mi ne radimo, već kliničko-bolnički centri sa operacionim salama. I to je začepljenje velikih krvnih sudova. Čovek ima 63, 64 godine, nije mnogo star, a cela desna noga morala je da mu bude amputirana - ispričala je Adžić Vukičević.

Sa druge strane, dodaje, mladić od svega 21 godinu izgubio je bitku s koronom 31. decembra, 15 minuta pred ponoć!

- Uprkos svim našim naporima, dečko koji je rođen 1999. i koji je bio na respiratoru, je, nažalost, preminuo - rekla je Adžić Vukičević.

(Glas javnosti/Blic)

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS



KOMENTAR