Glas Javnosti

Tragedija u fabrici u Sremskoj Mitrovici: Radnik poginuo u nesreći

Hronika
Autor: Glas javnosti

U fabrici u Sremskoj Mitrovici u petak se dogodila tragedija u kojoj je život izgubio radnik B.P. Nesreća se dogodila oko 13 časova u fabričkom krugu, a reč je o muškarcu koji je radio kao električar. Hitna pomoć je po dolasku na lice mesta mogla samo da konstatuje smrt.

Telo preminulog radnika pronađeno je na teško pristupačnom mestu, te su u akciju izvlačenja bili uključeni i pripadnici vatrogasne službe, piše Kurir.rs.

Na telu su uočene oderotine na stomaku i leđima, a telo je prebačeno na odeljenje sudske medicine radi obdukcije i utvrđivanja tačnog uzroka smrti.


Prema nezvaničnim izjavama svedoka i kolega iz fabrike, B.P. je neposredno pre nesreće radio na visini, u blizini velikog industrijskog krana koji se koristi za prenos teškog gvožđa. Navodno je menjao deo elektroinstalacije kada su kolege, verujući da će posao brzo završiti, nakratko otišle. Kada su se vratile, zatekle su ga nepomičnog.

„Pomislili su da će sve završiti za pet minuta. Kada su se vratili, već je bio mrtav“, ispričao je jedan od sagovornika.

Jedna patika preminulog radnika pronađena je odvojeno, na podu ispod radne platforme, što dodatno komplikuje pretpostavke o uzroku nesreće.

Preminuli B.P. imao je oko 50 godina i bio je iskusan u svom poslu. Nesreća se dogodila u smeni koja je počela odmah nakon završetka prve smene, a prema priči kolega, ostao je sam u trenutku kada se dogodila tragedija.

Zvaničnih informacija iz fabrike ili nadležnih institucija još uvek nema, a istraga o uzroku nesreće je u toku. Telo je prebačeno na obdukciju, koja bi trebalo da rasvetli okolnosti ove tragične smrti.



Glas Javnosti/ N07S

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu.

BONUS VIDEO


SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR