Glas Javnosti

SASLUŠANA ŽRTVA IVANA KONTIĆA: Sedeo sam u kafiću, ON je POKUCAO na staklena vrata! Izašao sam i tada je počelo BRUTALNO PREBIJANJE!

Hronika
Autor: Glas javnosti

Miljan Mandić je u u novosadskom Višem tužilaštvu izjavio na saslušanju kako zna površno svog mučitelja Ivana Kontića i da ne zna razlog batinanjanja koje se desilo u avgustu u Novom Sadu.

"Kontića poznajem kao prijatelja moga brata i ne znam zašto me je napao. Sve ste videli na snimku".

Ovo je, između ostalog, u petak izjavio Miljan Mandić (28) iz Beograda, u novosadskom Višem tužilaštvu. Mandića je, kako se sumnja, 24. avgusta pretukao Ivan Kontić (30), a snimak na kom se vidi kako Kontić brutalno tuče Mandića i lomi mu ruke potresao je Srbiju. Naklon napada Kontić je pobegao u Crnu Goru, gde je uhapšen u oktobru i čeka izručenje u Srbiju.

Pokušaj ubistva

Mandić se juče pojavio u ovom tužilaštvu u pratnji svog advokata Borivoja Borovića, kako bi svedočio o incidentu. Kako saznaje "Kurir", on je objasnio šta se dogodilo kobne večeri. Interesantno je da je više pričao šta je čuo iz medija i ono što je video na snimku, nego o samom napadu.

- Sećam se da sam sedeo u jednom kafiću s prijateljem kada je Kontić, koga poznajem samo kao prijatelja moga brata, zakucao na staklena vrata. Izašao sam da vidim šta hoće i on me je tu udario. Ostalo sve znate - navodno je rekao Mandić.

Pored oštećenog saslušano je i nekoliko svedoka u tužilaštvu. Inače, u septembru, kad se Mandić prvi put pojavio, branioci osumnjičenih O. L. i L. V. tražili su izuzeće novosadskog Višeg i Apelacionog, kao i Republičkog javnog tužilaštva. Razlog za traženje izuzeća je sumnja u nepristrasnost, jer je ovo krivično delo prvo kvalifikovano kao teška telesna povreda, a onda je bez posebnih i novih činjenica i dokaza prekvalifikovano u pokušaj ubistva, tvrdili su tada branioci, ali su njihovi zahtevi odbijeni.

Kontić čeka izručenje

Podsetimo, pola sata posle ponoći 24. avgusta ove godine, ispred lokala u Jevrejskoj ulici u Novom Sadu, Kontić je nasrnuo na Miljana. Brutalno ga je tukao i dok je mladić bez svesti ležao na zemlji. U jednom trenutku, kako se vidi na snimku sa sigurnosne kamere koji je dve nedelje kasnije isplivao u javnost, Kontić je mladiću pokušao da slomi obe ruke.

Kontić je nestao odmah nakon brutalnog prebijanja, a za njim je bila raspisana i međunarodna poternica. Uhapšen je u oktobru u Crnoj Gori, po poternici Srbije, u iznajmljenom stanu u podgoričkom naselju Zabjelo. Na saslušanju pred sudijom u Podgorici je izjavio da je saglasan da po skraćenoj proceduri bude izručen Srbiji. Dok crnogorski pravosudni organi uz saglasnost tamošnjeg ministra pravde ne odluče o molbi, Kontić je i dalje u ekstradicionom pritvoru.

(Glas javnosti)

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR