Glas Javnosti

ROPSTVO U 21. VEKU, moguće je, i to kod Pančeva - uz SILU I PRETNJE EKSPLOATISAO muškarca i ženu, uzimao im i SOCIJALNU POMOĆ

Hronika
Autor: Glas javnosti

Okrivljenom se stavlja na teret da je izvršio dva krivična dela trgovina ljudima za koje je propisana kazna zatvora od tri do dvanaest godina.

Više javno tužilaštvo u Pančevu je u Višem sudu podiglo optužnicu protiv okrivljenog L.Lj. (33) iz Nikolinaca, zbog opravdane sumnje da je od druge polovine 2021. godine do 17.11.2022. godine u Nikolincima vrbovao i držao muškarca (52) i ženu (25) zloupotrebom njihovih teških materijalnih i ličnih prilika.

Okrivljeni se tereti da je navedene radnje preduzimao u cilju eksploatacije njihovog svakodnevnog rada u domaćinstvu okrivljenog kako bi oštećeni isplatili nepostojeće dugove koje im je nametnuo okrivljeni.

Na taj način je, kako se navodi, uspostavio odnos sličan ropstvu, a prema oštećenom je održavao taj odnos primenom sile i pretnji, pri čemu im je oduzimao i novac koji su stekli po osnovu socijalne pomoći.

Okrivljenom se stavlja na teret da je izvršio dva krivična dela trgovina ljudima za koje je propisana kazna zatvora od tri do dvanaest godina.

Glas javnosti/K01S

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu.

BONUS VIDEO


SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR