U ubistvu su, prema informacijama koje su trenutno dostupne, učestvovala najmanje dva napadača, koji su u dvojicu momaka iz Podgorice ispalili oko 30 metaka, i to iz različitog oružja.
Kako je policiji saopštila porodica ubijenog Prelevića, on je sa Petkovićem stigao u Verušu u četvrtak kako bi se odmorili, a poslednji kontakt imali su u subotu tokom dana. Nakon što se u subotu uveče nije javljao a nije ga bilo ni na društvenim mrežama, njegova supruga je pozvala komšiju i zamolila ga da proveri da li je sve u redu i da li je automobil ispred kuće. Nakon nekoliko minuta, usledio je povratni poziv u kom je komšija obavestio Nemanjinu suprugu Aleksandru da su njih dvojica ubijeni.
- Ništa nisam čula do sinoć dok nisam čula komišije tu na livadi, ali ja nisam išla tamo, rekli su da su videli ovog čoveka na pragu i onda kad je došla policija saznali smo da je i unutra bio drugi. Inače su tu dva-tri dana bili, šetali su ovim putem, onim preko livade, zadnji put sam ih videla u petak, rekla je komšinica Ljubica Šaban.
Prve informacije govore da su njih dvojica navodno bili bliski sa pripadnicima kavačkog klana, mada zvaničnih potvrda da je ovo dvostruko ubistvo poslednje u nizu skoba kavačkog i škaljarskog klana od strane Tužilaštva Crne Gore još uvek nema.
Ipak, da postoje indicije potvrđuje i izjava Zorana Vučinića, višeg državnog tužioca u Vrhovnom državnonm tužilaštvu:
- Ja to tvrditi ne mogu, takva saznanja ja lično ne posedujem, a lica su prema podacima koje sam dobio od policije bezbednosno interesantna lica, otkrio je Vučinić
(Izvor: Glas javnosti/Vijesti)