Glas Javnosti


Određen pritvor jednoj od uhapšenih povodom nesreće u Novom Sadu

Hronika
Autor: Glas javnosti

Viši sud u Novom Sadu odredio je do 30 dana pritvor Lj.M.M. jednoj od uhapšenih povodom obrušavanja nadstrešnice na novosadskoj Železničkoj stanici, kada je stradalo 15 osoba.

Ostali osumnjičeni bi trebalo da su saslušani u tužilaštvu i oni će naknadno biti sprovedeni u sud radi odlučivanja o pritvoru. Lj.M.M. se sumnjiči za izvršenje krivičnog dela teško delo protiv opšte sigurnosti u vezi sa krivičnim delom nepropisno i nepravilno izvođenje građevinskih radova.


Tužilaštvo je prethodno saopštilo da je 12 osoba uhapšeno, dok je još jedan osumnjičeni u inostranstvu. Među uhapšenima su i ministar građevinarstva Goran Vesić, v.d. direktorka Infrastrukture železnice Srbije Jelena Tanasković, bivši direktor Infrastrukture železnice Srbije Nebojša Šurlan i pomoćnica ministra za železnički saobraćaj Anita Dimoski. Oni se sumnjiče za izvršenje krivičnih dela teško delo protiv opšte sigurnosti u vezi sa krivičnim delom izazivanje opšte opasnosti.

Takođe, S.N, M.J, Lj.M.M, M.S, D.J, M.G, D.T. i Z.S.M. se sumnjiče da su izvršili krivično delo teško delo protiv opšte sigurnosti u vezi sa krivičnim delom nepropisno i nepravilno izvođenje građevinskih radova.


Nadstrešnica na novosadskoj Železničkoj stanici se srušila 1. novembra oko podneva i tada je na licu mesta stradalo 14 osoba, dok su tri osobe povređene. Jedna devojka koja je tom prilikom poveđena je podlegla povredama u bolnici 17 dana od pada nadstršnice.





Glas javnosti/ T01S

Pratite nas na našoj Facebook , Instagram , Telegram , Tiktok , Jutjub stranici, ali i na X nalogu.

BONUS VIDEO


SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR