Oni su u žalbi tvrdili da Hrkalovićeva nikako ne može da utiče na svedoke, jer su svi predloženi svedoci policajci, pa tako na njih niko ne može da utiče.
Hrkalovićevoj je posle hapšenja 15. septembra određen pritvor do 30 dana. Ona se krivičnom prijavom tereti da je uticala na Dejana Milenkovića, tadašnjeg načelnika Odeljenja za specijalne istražne metode, da ne dostavi na vreme tužilaštvu pojedine izveštaje u vezi sa ubistvom Vlastimira Miloševića, koje je široj javnosti poznato kao “ubistvo na šinama”. Za to ubistvo bio je optužen upravo Veljko Belivuk, ali je kasnije pravosnažno oslobođen usled nedostatka dokaza.
Hrkalovićeva je, tvrde izvori, veoma pobesnela kada je saznala da je odbijena žalba njenih advokata koji su tražili ukidanje pritvora.
Bila je toliko besna, prenose upućeni, da je skoro sat vremena na sav glas vikala tako da su gotovo svi u pritvorskoj jedinici Specijalnog suda mogli da je čuju, pišu mediji.
– Dijana je jako teško podnela vest da ostaje u pritvoru… Čim je čula za to, odmah je počela da viče! Urlala je na sav glas: “Neću samo ja da trunem u zatvoru! Ako ja progovorim, ako ja kažem sve što znam, mnogi će na robiju!” – prenosi izvor.
– Neću samo ja da trunem u zatvoru! Ako ja progovorim, ako kažem sve što znam, mnogi će na robiju - vikala je Hrkalovićeva kada je saznala da joj je žalba odbijena i da ostaje u pritvoru, piše 24 sedam.
U ćeliji je sa više žena
Kako pišu mediji, ona je u ćeliji sa više žena. Za sada su je posetili samo advokati, a sud će doneti odluku da li može da vidi oca i brata.
– Prilikom prijema zadužila je kašiku, tanjir i ćebe. Pregledana je i testirana antigenskim testom na kovid. Da je bila pozitivna na virus korona bila bi u izolaciji. Redovno izlazi u šetnju sa ostalim pritvorenicama. Zbog situacije sa korona virusom pritvorenicima su omogućene šetnje od najmanje sat vremena. Testiranje i karantin su standardne procedure od kada je počela epidemija korona i primenjuje se od marta prošle godine – objašnjava izvor iz istrage.
Bivša državna sekretarka mup-a dobila je paket u kom je bila garderoba, stvari za ličnu higijenu i knjige za čitanje.
– Ona nije zahtevala da dobija hranu već jede zatvorsku. Njeno je pravo da bira da li će joj možda neko dostavjati obroke ili ne. Po Zakonu branioce može da prima kada god i koliko želi, a za druge osobe mora da ima odobrenje suda. Telefonski razgovori su joj onemogućeni zbog istrage koja je u toku – dodaje izvor blizak istrazi.