Glas Javnosti


Dačić: Velika zaplena droge u Kragujevcu i Nišu

Hronika
Autor: Glas javnosti

Uhapšene su tri osobe zbog postojanja sumnje da su izvršile krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga, kazao je ministar.

Ministar unutrašnjihg poslova Ivica Dačić rekao je da je u Kragujevcu i Nišu zaplenjena veća količina droge i da su uhapšena su trojica osumnjičenih za krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.

“Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Kragujevcu i Nišu, u odvojenim akcijama, zaplenili su više od 21,3 kilograma marihuane i oko 97,5 kilograma ove opojne droge u sirovom stanju, kao i oko 1,9 kilograma kokaina i uhapsili tri osobe zbog postojanja sumnje da su izvršile krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga”, naveo je Dačić, a navodi se u saopštenju Kabineta ministra unutrašnjih poslova.


U Kragujevcu je uhapšen S. N. (40) u čijoj su kući u okolini Topole, policijski službenici prilikom pretresa pronašli više od 21,3 kilograma marihuane, a u plasteniku u dvorištu oko 97,5 kilograma marihuane u sirovom stanju.

U drugoj policijskoj akciji, u Nišu, uhapšeni su M. B. (35) i V. P. (26), a policija je pretresom njihovih stanova pronašla 74 paketa sa oko 1,9 kilograma kokaina.

“Uhapšenima je određeno zadržavanje do 48 časova i oni će, uz krivične prijave, biti privedeni višim javnim tužilaštvima u Kragujevcu i Nišu”, izjavio je ministar Dačić.

Glas javnosti/ P02S

Pratite nas na našoj Facebook , Instagram , Telegram , Tiktok , Jutjub stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR