Ko-vorking kompanija sa sedištem u Njujorku prijavila je obaveze od 10 do 50 milijardi dolara u peticiji za poglavlje 11 koja je podneta u Nju Džersiju.
Kompanija se borila sa ogromnom gomilom dugova i ogromnim gubicima nastalim tokom pandemije, što je dovelo do pada njenih akcija za oko 96 odsto ove godine. Akcije ViVorka, koje su koštale više od 400 dolara pre dve godine, mogle su se u ponedeljak kupiti za manje od 1 dolar.
U ponedeljak je obustavljeno trgovanje akcijama kompanije.
Japanska SoftBank-a se umešala da zadrži ViVork na površini, steknuvši većinsku kontrolu nad kompanijom, ali je ubrzo ponovo zapala u nevolje.
U avgustu je ViVork rekao da postoji "značajna sumnja" u njegovu sposobnost da nastavi da održava kompaniju stabilnom. U to vreme krivila je teško američko tržište komercijalnih nekretnina i slabiji učinak nego što se očekivalo.
U septembru, kada je ViVork najavio planove da ponovo pregovara o skoro svim ugovorima o zakupu, Tollei je primetio da obaveze kompanije po zakupu čine više od dve trećine njenih operativnih troškova u drugom kvartalu ove godine – ostajući „previsoki” i „dramatično nije u skladu sa trenutnim tržišnim uslovima“.
Grupa je pretrpela veliki preokret od kada je njena vrednost procenjena na 47 milijardi dolara 2019. godine i otkrila planove za berzu iste godine.
Glas javnosti