Nešto pre ubistva 15. januara 2000. godine u "Interkontinentalu" Željko je Ceci rekao:
"Ako mi se nešto dogodi tu ti je Bombona, obrati se njemu, on će uvek da ti pomogne".
Nije stigao...
Posle kraćeg zastoja, "krvava serija bez kraja" na beogradskom asfaltu, nastavljena je u nedelju uveče, 11. marta 2001, u 21.10. sati likvidacijom Milana Đorđevića, poznatijeg pod nadimkom Bombona (50), kuma Željka Ražnatovića Arkana i jednog od najbližih prijatelja pre 14 meseci likvidiranog komandanta Srpske dobrovoljačke garde...
Bombona, opasan svedok mnogobrojnih zločina u Beogradu, čovek koji je, verovatno, znao prave razloge smaknuća svog kuma Željka Ražnatovića Arakana...pre smaknuća u sačekuši pred kućom gde stanuje, sad bivši, ipak nezgodan, saradnik Savezne službe državne bezbednosti.
Toliko krvi da bi se ubio čovek koji je čitavu deceniju i po živeo mirno i povučeno, van svih dešavanja u beogradskom podzemlju! Da li je ista ruka vukla niti likvidacije Arkana i njegovog kuma?
Svojim telom zaštitio sina Nenada
Pored Milana Đorđevića Bombone u "klasičnoj sačekuši" ubijeni su i Miloš Roknić i Dušan Milovanović, dok je Bombonin sin Nenad sa prostrelnim ranama teško ranjen, ali je van životne opasnosti.
Da Milan Đorđević Bombona, na prvi pucanj, nije skočio preko svog sina Nenada, inače (tada) jednog od najtalentovanijih fudbalera Crvene zvezde, tragičan lanac smrti bi, sigurno, bio duži...
Bombona, Arkanov kum, krstio je Anastasiju i Veljka, sina i kćer Željka i Cece Ražnatović, ubijen je, kako su naveli očevici, u klasičnoj sačekuši, rafalnom paljbom iz automatske puške M-70, domaće verzije kala{njikova. S njim u automobilu bili su i njegovi prijatelji Dušan Milovanović (46), iz Mirijeva, koga je jedan od ubica, posle rafala "overio" i Miloš Roknić (49), sa prebivalištem u Ulici braće Jerković 59, koji je posle rafala pokazivao znake života, ali je ubrzo podlegao teškim povredama...
Da li su ubice, pričalo se da su bila dvojica, pratile kretanje poslovično opreznog Milana Đorđevića Bombone, ili su ga čekali da se vrati sa rekreacije, nikad nije zvanično utvrđeno...
Organi gonjenja su, odmah po žestokoj pucnjavi na uglu ulica Gospodara Vuči}a i Ulice Nikole Sovilja, u kojoj inače Đorđevići stanuju, blokirali čitav kraj, ali.....
Ko su ubice, i zašto je Ražnatovićev kum i višegodišnji prijatelj, još iz dana mladosti kad su boravili po Evropi i Skandinaviji, koji se poslednjih 15 godina života bavio legalnim poslovima u SRJ i sasvim posvetio svojoj brojnoj porodici (za njim su ostale tri kćeri i dva sina, a najmlađi koji je imao tada dve godine dobio je, po kumu Arkanu, ime Željko), sad nekom postao meta u ovom času potpuno je nejasno.
Poslovično dobro obavešteno podzemlje je tada zanemelo, ali su odmah na vest o pucnjavi i ubistvu Milana Đorđevića Bombone, na mestu trostrukog ubistva stigli brojni Bombonini prijatelji. Ćutali su i nemo, bez komentara posmatrali uviđaj...
- Ne mogu sad ništa da vam pričam o Bomboni. Mnogo mi je teško i još ne mogu da verujem da je neko našao razloga da ubije mog dugogodišnjeg prijatelja. Samo, siguran sam, njegove ubice neće imati od ovog časa miran san. Pronaćiće ih. Sto odsto - priča mi je Bombonin prijatelj, poznati beogradski advokat Steva Protić... - Bombona je obožavao svoju decu, svoju porodicu, bio je porodičan čovek i pavi prijatelj - prijateljima.
Rafalna i monstruozna sačekuša dogodila se na uglu ulica Gospodara Vučia i Nikole Sovilja - u neposrednoj blizini gde Đorđevići i stanuju, u Soviljevoj 7.
Prema prvim svedočenjima, mada i oni koji su nešto videli, nisu preterano pričljivi, dvojica mladića, sa fantomkama preko lica, iskočila su iz zasede i zapucali na Đorđevićev auto ("reno tvingo" BG 157-110).
Ubice su, očigledno, pratile kretanje Đorđevića, ili su ga dobro znali, jer je Bombona imao običaj da nedeljom uveče, sa sinom Nenadom, talentovanim juniorom Crvene zvezde, (kojem su fudbalski stručnjaci predvi|ali blistavu karijeru), igra fudbal, pa su postavile sačekušu u blizini Bomboninog doma.
Posle rafalne paljbe iz automatske puške M-70 (neki svedoci navode da su bili upotrebljeni i pištolji), jedan od ubica prišao je Dušanu Milovanoviću i "overio" ga na suvozačevom sedištu.
Odmah zatim likvidatori su potrčali ka automobili marke "audi 80", crvene boje (očevici navode da je vozilo imalo četvorocifrene tablice), koji je uz jaku škripu guma nestao sa mesta zločina. O hladnokrvnosti ubica svedoči i podatak da je jednom od zločinaca u begu ispao automat, ali da se on vratio po njega?!
Za njima je, kako se priča, krenuo još jedan "audi", crne boje, čiji putnici, međutim, nijednog časa nisu izlazili iz sutomobils za vreme pucnjave.
Sve se, praktično, događalo u komšiluku Milana Đorđevića. Komšije koje su čule pucnjavu pritrčale su Đorđevićevom automobilu, pokušavajući da pomognu unesrečenima.
Iz "renoa" je najpre izvučen Miloš Roknić, koji je još davao znake života, ali je ubrzo izdahnuo na pločniku.
Milan Đorđević bio je smrtno ranjen, štiteći svojim telom sina Nenada.
Stariji i mlađi Đorđević hitno su prebačeni u Urgentni centar, gde je Bombona izdahnuo dok su lekari ukazivali hitnu pomo} njegovom sinu.
Policija je na licu mesta zatekla čak tridesetak čaura iz kalašnjikova i pištolja marke "CZ 99". Prilikom uviđaja ceo kraj u kojem se dogodilo trostruko ubistvo bio je blokiran više od tri sata, dok je policija pretraživala okolinu.
Bombona nije imao oružje
Prema onome što se moglo saznati na licu mesta, Milan Đorđević, a ni njegov prijatelj Dušan Milovanović, nisu bili naoružani.
Pištolj je imao jedino Miloš Roknić, ali nije stigao da ga upotrebi.
Ceca prva stigla
Neposredno posle zločina u Ulici gospodara Vučića, na lice mesta stigli su mnogobrojni prijatelji Milana Đorđevića Bombone. U pratnji svog obezbeđenja, na mesto zločina stigla je i Đorđevićeva kuma Svetlana Ceca Ražnatović.
Arkanova udovica zadržala se izvesno vreme na mestu ubistva, onda je otišla u dom Đorđevića, a zatim je sa sobom povela i decu Milana Đorđevića, od kojih se najmlađi zove Željko...Đorđević je imao petoro dece.
Nestašna mladost po Skandinaviji
Milana Đorđevića Bombonu i Željka Ražnatovića Arkana povezivala je nestašna mladost, kada su boravili po Evropi i Skandinaviji.
U to doba Đorđeviće je, kao i Arkan, imao sukob sa zakonom, pa je svojevremeno u Švedskoj izvođen i na sud.
Od 1986. godine, kada je prestao da vodi buran život, potpuno se povukao, ovde nije imao problema sa zakonom.
Održavao je poslovne veze sa švedskim partnerima, trgujući robom iz uvoza...
Za Đorđevića se pričalo da je imao lanac kiosaka za prodaju skupocenih inostranih alkoholnih pića (najviše viskija). Spominjalo se da je finansijski pomagao jedan beogradski fudbalski klub.
Iako je, dakle, posle povratka iz inostranstva, vodio miran život, po svemu sudeći, neprijatelji ga nisu zaboravili. I pored velike bliskosti, Đorđević nije pripadao Srpskoj dobrovoljačkoj gardi, niti je bio član Stranke srpskog jedinstva. Oni koji su ih poznavali kažu da su kumovi imali izrazito suprotne političke stavove. NJih dvojica, međutim, znali su se od detinjstva, zajedno su odrasli i stasali na beogradskom asfaltu....
Mnogo nepoznanica
Inspektori Odeljenja za suzbijanje krvnih delikata SUP Beograd u rasvetljavanju ovog trostrukog ubistva krenuli su od nekoliko pretpostavki. Jedna od njih je: to osveta je ljudi koji su bili bliski sa pokojnim Bosancem, Ćandom, Skoletom, Batom Trlajom...
Za njih se, pak, verovalo da su bili među organizatorima Ražnatovićeve likvidacije u **Interkontinentalu**. Ubistvo Bombone, koji je Arkanu krstio decu - Veljka i Anastasiju, bilo je, navodno, **prebijanje dugova**.
O tome je svojevremeno govorio je i pukovnik Srpske dobrovoljačke garde Mihajlo Ulemek, koji je smatrao da je napad na Đorđevića i njegove ljude samo nastavak rata podzemlja protiv Arkanovih gardista, koji su spremni da pomognu da se dođe do istine o zločinu u **Interkontinentalu**.
- Ovo ubistvo je pokazalo da su protivnici Arkana još jaki, da imaju dobre pozicije u Beogradu, čak i u samoj policiji, kao i da imaju novca da organizuju likvidaciju Arkanovog kuma - objašnjavao je Ulemek.
Od prošlosti se ne može pobeći
Arkan i Bombona nisu se odvajali ni kad su otišli u inostranstvo. Pričalo se da je jBombona spasao Arkanu život u Švedskoj. Sa takvim, avanturističkim životom, Đorđević je, istina, prestao pre petnaestak godina, kada se oženio, a uskoro dobio i decu. Po povratku iz Evrope uplovio je u poslovne vode.
Iako se ime Milana Đorđević, praktično od 1986. godine, nije vezivalo za neku aferu, skandal ili likvidaciju, niti je on pripadao kriminalnom miljeu, pričalo se da je upućen u mnoga dešavanja. Ta njegova saznanja - mnogima su smetala. Strahovalo se da kad-tad može da progovori i ugrozi ne samo pozicije mnogih **novokomponovanih biznismena**, već da im zbog toga i živote dovede u opasnost. Pričalo se i da se prijateljima poverio "da zna da mu preti opasnost", ali se zbog toga nije mnogo uzbuđivao.
Znao je da kaže da od **smrti niko nije pobegao**, pa se nije, kao mnogi, ni naoružao. Pojedinci su u njegovoj smrti videli i tragove prošlosti. Navodno, njegovo ubistvo je povezano sa razobličavanjem vrha Državne bezbednosti Srbije i naporima ostatka bivše policijske vrhuške i kriminalaca da se spreči otkrivanje mnogobrojnih mutnih poslova nekadašnjeg režima.
Policija je povodom likvidacije Milana Đorđevića Bombone Okružnom javnom tužilaštvu u Beogradu podnela krivičnu prijavu po kojoj su **N.N. počinioci, iz nepoznatog oružja ispalili veći broj projektila u pravcu kola, vlasništvo Roknića**. Istraga je tu i stala.
Glas javnosti - Vladan Dinić