Glas Javnosti

Veliki broj građana odlučio da sam očitava svoju struju umesto da čeka na Elektrodistribuciju: Produžen rok za prijavu stanja

Društvo
Autor: Glas javnosti

Elekrodistribucija Srbije (EDS) saopštila je danas da je rok za prijavu stanja brojila preko aplikacije ED Srbije produžen do 10. maja zbog velikog interesovanja korisnika, prenosi Beta.

Aplikaciju ED Srbije sa Google Play prodavnice do sada je instaliralo gotovo 100.000 građana i oko 60 odsto njih je ovog meseca iskoristilo mogućnost da samostalno očita potrošnju električne energije i prijavi stanje brojila, navedeno je u saopštenju.

Istaknuto je da za prijavu stanja korisnici sa android mobilim telefonima mogu da instaliraju aplikaciju, dok svi drugi mogu koristiti sajt EDS – „Prijava očitanih stanja“. Kako je objašnjeno, posle instalacije, potrebno je otvoriti aplikaciju i izabrati dugme „Prijava stanja brojila“.

Za prvo popunjavanje dobro je pripremiti račun za struju kako bi korisnik ispravno uneo šifru mernog mesta (ED broj za područje Beograda), a zatim se unosi ime i prezime, stanje brojila do zareza i obeleži datum očitavanja.

Potom je potrebno dodati fotografiju brojila, ali je neophodno da broj na slici bude isti kao uneto stanje. Istaknuto je da EDS omogućava i prijavu stanja za više brojila. Kako je precizirano, nakon unosa stanja prvog brojila i potvrde da je prijava evidentirana, postoji svetlo plavo dugme „Prijavi stanje za drugo brojilo“ koje će korisnika usmeriti na prijavu stanja za drugo brojilo.


Ukoliko se ne prijavljuje više brojila jedno za drugim, korisnik može ponovo otvoriti aplikaciju ili se vratiti na početni ekranu, a u tom slučaju, nakon izbora ikonice „Prijavi stanje brojila“ ponovo izabere opštinu i unese ostale podatke. Dodaje se i da korisnici kojima se potrošnja meri jednom tarifom, a u aplikaciji se automatski pojavljuju polja za višu i nižu tarifu, mogu samostalno da prijave stanje.

Ako im brojilo ima samo jedan brojčanik u polju više tarife upisuju stanje koje su očitali sa brojila, a u polje niže tarife upisuju nulu. Objašnjeno je i da ukoliko brojilo ima dva brojčanika u polje više tarife prepisuje se gornji broj sa brojila, a u polje niže tarife stanje sa donjeg brojčanika koje je kod jednotarifnog merenja uvek isto.

Ista fotografija se kači u oba polja.

Uputstvo za prijavu stanja nalazi se i na YouTube kanalu EDS.

Svi korisnici koji prijave stanje u narednom krugu očitavanja biće zaštićeni do 6. dana u mesecu da bi mogli samostalno da prijave stanje, a ukoliko ne pošalju stanje brojila, čitači će nakon tog datuma očitati brojilo u predviđenom roku, saopštio je EDS.


Glas javnosti /N011S  

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu.

BONUS VIDEO


SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR