Glas Javnosti

Sindikat vojnih penzionera traži smenu direktora PIO fonda zbog učešća u protestima

Društvo
Autor: Glas javnosti

Udruženje sindikata vojnih penzionera Srbije zatražilo je smenu direktora Republičkog fonda za penzijsko i invalidsko osiguranje Relje Ognjenovića jer je, kako su objavili mediji, bio u grupi maskiranih lica u Pionirskom parku i oko njega, za vreme protesta u Beogradu 15. marta.

„Zaprepastilo nas je što se direktor RF PIO nalazio maskiran u društvu lica krimogene prošlosti sa nepoznatom ulogom i zadacima i tako ugrozio ugled i poverenje koje Fond ima među 1.654 000 sadašnjih i oko 2.800 000 budućih penzionera“, navodi se u saopštenju tog udruženja.


Istaknuto je da nije poznato na koji način je Ognjenović imenovan za direktora jednog od najvećih poslovnih siistema u Srbiji iako, kako je navedeno, nije ispunjavao kriterijume.

Udruženje smatra da je direktor Fonda sada dokazuje lojalnost Srpskoj naprednoj stranci upravo zbog toga jer je mimo propisa postavljen na tu funkciju.



Glas Javnosti/ N01S

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu.

BONUS VIDEO


SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR