Generalni direktor Javnog JP Pošta Srbije, Zoran Anđelković, rekao je da je cilj ubrzanje procesa rada i unapređenje kvaliteta korisničkih usluga.
Početak rada drugog od pet ovakvih centara u Srbiji, među kojima su, osim Kragujevca, još Niš, Novi Sad, Beograd i Kraljevo, i u čije robotizovanje je Pošta Srbije ove godine uložila oko 900 miliona dinara, svečano je označio Mihailo Jovanović, direktor Kancelarije za IT i eUpravu, a puštanju u rad, obilasku i testiranju sistema prisustvovali su i Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave, Boris Bratina, ministar informisanja i telekomunikacija, Nikola Dašić, gradonačelnik Kragujevca, predstavnici poslovodstva Pošte Srbije, direktori radnih jedinica i zaposleni u poštansko-logističkom centru u Kragujevcu.
Pre Kragujevca, robotizovan sistem za automatsko sortiranje pošiljaka prošle sedmice pušten je u rad u Nišu, a sledi instaliranje ovakve opreme i u regionalnim poštansko-logističkim centrima u Novom Sadu, Beogradu i Kraljevu, gde su, takođe, zabeleženi trendovi rasta fizičkog obima pošiljaka.
Glas javnosti/D03S