U Beogradu gotovo da više ne postoji deo grada u kome ne postoji neka neuralgična tačka, koju karakteriše konfrontacija stanara sa investitorima ili gradom. Ove pobune, po već nepisanom pravilu motivisane su neizostavnom pretnjom, devastacije zelenila, kao i donošenjem odluka bez prethodnih konsultacija sa samim građanima. Najskoriji primer je protest u bloku 37 na Novom Beogradu.
U ovom slučaju radi se o ulici Solunska na Dorćolu, u kojoj se planira (bez prethodnih konsultacija sa stanarima) na osnovu konkursne dokumentacije o javnoj nabavci pod rednim brojem 45/20, izvođenju radova na izgradnji saobraćajnica u bloku između ulica Francuske, Cara Dušana, Tadeuša Košćuškog i pruge na Dorćolu.
Stanari smatraju da grad Beograd u korist novoizgrađenog hotela „Mona“ želi da Solunska ulica postane dvosmerna, kako bi autobusi iši direktno do samog hotela, što će podrazumevati novu seču stabala u inače zelenilom prilično oskudnom delu grada, piše N1.
Osim pedesetogodišnjih stabala, u ulici Solunska nestaće i brojna parking mesta, što će život u ovom delu grada činiti nesnošljivim, smatraju stanari.
Stanarka Ana Vojvodić rekla je da "mora da postoji saglasnost da bi se drveće seklo, i da ne može nasilno da se pravi dvosmerna ulica zarad nečijih interesa".
(Glas javnosti)