Glas Javnosti

Pašalić: Fotografije žrtava iz „Ribnikara” ne deliti po društvenim mrežama, zarad lične promocije

Društvo
Autor: Glas javnosti

Zaštitnik građana Zoran Pašalić apelovao je danas da se fotografije dece žrtava iz beogradske Osnovne škole „Vladislav Ribnikar” ne koriste na društvenim mrežama za „dnevni aktivizam i promociju pojedinačnih interesa”.

„Tragedija u školi Vladislav Ribnikar duboko je potresla celokupno naše društvo i nadilazi svaki pojedinačni ili grupni interes. Zato pozivam sve da ne koriste fotografije dece žrtava u cilju svoje ili bilo kakve druge promocije”, naveo je Pašalić u saopštenju.

 

On smatra da se na taj način „u najmanju ruku” iskazuje nepoštovanje prema žrtvama i njihovim porodicama, a njihovi drugovi i porodice dodatno traumatizuju, prenosi Beta.

„S obzirom da je ovo tragedija svih nas, pozivam sve da se prema njoj odnose u skladu sa tradicionalnim vrednostima našeg društva čija su okosnica saosećajnost sa drugima, pijetet i poštovanje prema nečijoj tragediji. Objavljivanje fotografija dece žrtava u potpunosti odstupa od ovih nazora”, rekao je Zaštitnik građana.

BONUS VIDEO


SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI
KOMENTAR