Posle matematike koju su juče polagali i ocenili kao laganu, danas su đaci rešavali testove iz srpskog i kombinovani.
"Najviše nas je namučio poslednji zadatak. U pitanju je bio odlomak iz pripovetke "Aska i Vuk" Ive Andrića. Iako su bili u pitanju ponuđeni odgovori, i mogli smo da ih zaokružimo više, taj zadatak nas je sve najviše namučio", rekao je za Kurir jedan od učenika OŠ "Drinka Pavlović" u Beogradu.
Kako su naveli, najlakši je bio odlomak iz romana "Ovo je najstrašniji dan u životu" Jasminke Petrović.
"Samo smo odlomak pročitali, i trebalo je da odgovorimo zašto Strahinja nije dobio peticu. Potom je bilo pitanje kako se sloguje njegovo ime", rekao je drugi učenik.
I devojčice su saglasne da ih je 20. zadatak dobro namučio.
"Bilo je teže protumačiti ga. Svakako, srpski nam je bio lakši od matematike, mislim da većina tako misli. Svi smo završili za 20 minuta, a test ne sme da se preda prvih pola sata, pa smo strpljivo čekali to vreme. Ali je bilo tako lako da smo skoro svi završili. Lakše nam je bilo samim tim što je bilo na zaokruživanje. Ako nam prijemni bude ovakav, biće super, dobro ćemo proći", rekla je jedna učenica OŠ "Drinka Pavlović" u Beogradu.