Glas Javnosti


Oluja "Goreti" blokirala najveći evropski aerodrom

Društvo
Autor: Glas javnosti

Udari vetra su dostigli neverovatnu brzinu od 150 kilometara na čas.

Zbog oluje Goreti koja je pogodila Veliku Britaniju, otkazano je desetine letova sa najvećeg britanskog i evropskog aerodroma. 

Ovo nevreme je izazvavalo je ozbiljne poremećaje u saobraćaju i snabdevanju električnom energijom, a pogođen je avio saobraćaj posebno na aerodromu Hitrou.

Udari vetra dostigli su brzinu od 150 kilometara na čas, zbog nevremena zatvoren je autoput, a nadležne službe uklanjaju srušeno drveće i otpad sa puteva.


Najmanje 69 letova planiranih za London ili iz Londona u petak je otkazano zbog besneće oluje Goreti, objavio je Skaj njuz

Ovo je verovatno poremetilo saobraćaj više od 9.000 putnika, prenosi Mirror. Većina otkazivanja su kratkoročni letovi kompanije British Airways, koja je najveća avio-kompanija na aerodromu Hitrou.

Glas javnosti/B01S 

Pratite nas na našoj Facebook , Instagram , Telegram , Tiktok , Jutjub stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR