Glas Javnosti

Novosadski studenti pozivaju na blokadu 30 raskrsnica

Društvo
Autor: Glas javnosti

Oni su optužili tužilaštvo i sud u Novom Sadu za politički progon studenata, profesora i aktivista

Novosadski studenti u blokadi optužili su tužilaštvo i sud za politički progon studenata, profesora i aktivista i pozvali na blokadu 30 raskrsnica u Novom Sadu danas u 18 sati.

Oni su to saopštili nakon što je Više javno tužilaštvo juče podiglo optužni predlog protiv 12 aktivista, od kojih je šestoro, kako su naveli, protivpravno u pritvoru, a šestoro je van zemlje zbog straha da se vrate u sopstvenu zemlju, prenosi Nova.rs.

VJT traži maksimalne kazne, produženje pritvora i suđenje u odsustvu za aktiviste koji su van zemlje.

"Viši sud u Novom Sadu ukinuo je odluku o puštanju na slobodu našeg kolege Veljka Petrovića i predmet vratilo na ponovno odlučivanje. Veljko je protivpravno priveden 28. aprila zbog lažne optužbe da je izvršio nasilje nad dekanom Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja Patrikom Dridom, iako snimci pokazuju da nikakvog fizičkog kontakta nije uopšte ni bilo", navodi se u saopštenju studenata. 


Glas javnosti / R02S 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu.

BONUS VIDEO


SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR