Glas Javnosti

NE VERUJU LEKARIMA, PA SE LEČE NA DRUŠTVENIM MREŽAMA: Ko se ovim bavi, kazna i do tri godine zatvora

Društvo
Autor: Glas javnosti

Sve češće se na društvenim mrežama mogu naći paket proizvodi influensera koji nude određena rešenja za raznorazne probleme, a javnost ih prepoznaje i klasifikuje kao nadrilekare.

Gordana Božilović Petrović, advokat, dala je pravni ugao kako je moguće regulisati krivična dela ova vrsta.

- Nadrilekarstvo i nadriapotekarstvo stavljeni su pod isto krivično delo i znači da neka osoba koja nema dovoljnu stručnost za ono što radi. Za ovo je predviđena kazna od 3 godine zatvora. Kada dođe do neke teške telesne povrede kazne su jače - rekla je Petrović.


Alternativni načini lečenja koji su odobreni od strane države, nastavlja Petrović, nisu u ovom "košu".

- Pokušava se sa alternativnim metodama, i to je u redu ako ide uz zvaničnu medicinu, a toga je sve više jer je opalo poverenje u doktore... - kazala je Petrović.

Glas javnosti/K04S

Pratite nas na našoj Facebook , Instagram , Telegram , Tiktok , Jutjub stranici, ali i na X nalogu.

BONUS VIDEO


https://www.youtube.com/watch?v=PGRG71QEmw0

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR