Glas Javnosti

MLADA PEVAČICA PAVLINA IZ ORAHOVCA GOST RUSIJE: Stigla je u Moskvu, očekuju je nastupi na festivalu i brojni susreti

Društvo
Autor: Glas javnosti

U Rusiji će narednih deset dana boraviti mlada pevačica iz Orahovca na Kosovu i Metohiji Pavlina Radovanović, saopštio je Ruski centar za nauku u kulturu “Ruski dom” u Beogradu.

Ovo je njena druga poseta ovoj zemlji, i ovog puta, organizovana na inicijativu Ruskog doma u Beogradu. Pavlinu ovde očekuje niz aktivnosti, a glavni razlog njenog odlaska u Rusiju je učešće na međunarodnom festivalu za podršku ruskoj istoriji i kulturi „Od ovog ne odstupamo“ («На том стоим») koji će po prvi put biti održan u Pskovu.

Pavlinu su danas u Moskvi dočekali predstavnici organizacionog komiteta Festivala, a već sutra počinje zvanični program njene posete. Sa njom će se u Moskvi 16. novembra sastati iguman Hrama Blagovesti Presvete Bogorodice otac Sergej, koji će blagosloviti njen boravak.


Nakon obilaska Moskve i učešća u Gala koncertu u jednom od prestoničkih Kulturnih centara, Pavlinu sutradan dočekuje grad domaćin festivala Pskov. Svečano otvaranje ovog kulturnog događaja planirano je za 18. novembar u Pskovskoj filharmoniji, najvećoj koncertnoj dvorani u gradu.

Pavlina će imati prilike da se u nekoliko navrata predstavi u okviru koncertnih programa, na kojima će učestvovati solisti iz petnaest zemalja sveta, među kojima su Velika Britanija, Italija, Kanada, Kina, Francuska i dr. Pored učešće na Festivalu, Pavlinu očekuju brojne obrazovne aktivnosti, kao što su radionice vrsnih vokalnih umetnika, posete kulturnim i duhovnim znamenitostima grada, u koje je uvršten i njegov najvažniji duhovni centar – Pskovsko-pečerski manastir.


Svoje utiske sa Festivala i boravka u Rusiji Pavlina će sumirati po povratku u Moskvu 25. novembra, u televizijskoj emisiji na ruskom kanalu «Царьград», saopšteno je iz Ruskog doma.

Pavlina Radovanović iz Orahovca, Kosovo i Metohija, interpretator je kosovskih i narodnih pesama. Na inicijativu i u organizaciji Ruskog doma, sa samo 12 godina Pavlina je održala svoj prvi solistički koncert u Beogradu. Kroz svoj rad prikuplja novac za Kosovo i Metohiju i za svetinje koje se tamo nalaze. Za svoj radi ima blagoslov vladike raško-prizrenskog Teodosija.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu.

BONUS VIDEO


SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR