Glas Javnosti

KONAČNO NAPRAVLJEN PRVI KORAK ZA OČUVANJE BELOGLAVIH SUPOVA: Uvac postaje zabranjena zona za letove helikopterom?

Društvo
Autor: Glas javnosti

Specijalni rezervat prirode "Uvac" mogao bi da postane uslovno zabranjena zona za letenje nakon predloga koji je podneo Direktorat civilnog vazduhoplovstva Srbije.

U saopštenju ovog tela navedeno je da je motiv iza predloga "novonastala situacija u vezi ugrožavanja zaštićenih životinjskih vrsta".

Oni su pozvali da 14. avgusta bude održan sastanak sa nadležnim ustanovama u cilju razmatranja ovog predloga.

Na sastanak su pozvani predstavnici Ministarstva odbrane, Ministrarstva unutrašnjih poslova, Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture, i Zavoda za zaštitu prirode Srbije.

Ukoliko bude usvojen, predlog će značiti da će letenje iza Uvca biti dozvoljeno samo u posebnim slučajevima, poput požara, elementarnih nepogoda, udesa, ili u cilju zaštite javnog zdravlja i bezbednosti.

 

Pratite nas na našoj Facebook , Instagram , Telegram , Tiktok , Jutjub stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR