Poredeći sopstveno odrastanje sa privilegijama koje imaju današnja deca kojima se ispunjavaju sve moguće želje, on je objavom na Reditu izazvao lavinu komentara.
"Imam par koleginica i poznanica koja imaju decu koja su sad studenti, znači između 19 i 23 godine. Da li je normalno da su roditelji postali toliko blagonakloni prema njima počevši od telefona od preko 1.000 evra, čim polože dobiju kola, pritom izbiraju pa moraju da budu skuplja. Pojedini već nakon nekoliko padova na državnim fakultetima se odmah prebacuju na privatne fakultete. Malo, malo pa poklon za devojke, idu u restorane barem dva puta mesečno.
Pri tom da napomenem da sam 94 godište i dok nisam sam kupio i otišao negde, sve ovo mi je bila kao misaona imenica, a pritom nismo ekonomski ugroženi bili. Je l sam jao pao s Marsa ili je to postalo normalno? Prosto ne znam sociološki šta se desilo, a generacijska razlika je samo 10-ak godina", napisao je on.
Svojom objavom izazvao je različite komentare. Dok su jedni delili mišljenje s njim, smatrajući da omogućavanje luksuza i ispunjavanje želja deci može dovesti do stvaranja nesposobnih i nezadovoljnih mladih ljudi, drugi su smatrali da je takav pristup sasvim normalan i ispravan.
"Ako lagodnost znači da nikada ni za šta ne moraju da se potrude i da im je sve servirano na tačni onda to ne samo da nije dobar roditelj nego direktno urušava celo društvo, jer su ta deca koju kreira osuđena da postanu paraziti", "Isto sam primetio. To je ono kad praviš parazita od nekoga i posle se ko roditelj pitaš gde si pogrešio", "Nekada je u kraju kod mene važilo da su oni koji ide na letovanje buržujčine, a za zimovanje nisam čuo do 2010. da postoji. I dan danas kad čujem da neko ide na zimovanje pomislim da je neki bogataš", pisali su oni koji su se složili sa momkom da su danas mnoge stvari drugačije.
"Ju, kakvi smo ljudi postali kad je čudno što se roditelji trude da deci pruže luksuzan život", "Ma kako ih nije sramota, ko je još video da starija generacija učini život mladoj generaciji kvalitetnijim. Svi bi trebali na njive da oru rukama, minimalno", "Verovatno imaju rešeno stambeno pitanje pa se može i sa prosečnim gradskim platama živeti. Sve što si naveo deluje moguće kada čovek ne štedi i eventualno diže kredit. Ne treba preterivati, ali većinu stvari što si naveo je pokušaj roditelja da daje klincima što bolji život", glasili su njihovi komentari.
Na kraju, jedna korisnica Redita je napisala mišljenje sa kojim su se obe strane složile:
"Više je pitanje da li oni vole tu decu i da li provode vreme sa njima i da li razgovaraju otvoreno sa njima, to je bitno. A kako troše svoje pare je njihovo. I ono najbitnije - da li su ta deca spremna i da jedu palentu na zemlji na pikniku, ili samo u fensi restoranima?", konstatovala je ona.
Glas javnosti/B06S