Glas Javnosti

General vojske Miroslav Talijan, prvi kandidat za komandanta Žandarmerije?!

Društvo
Autor: Glas javnosti

Prema nezvaničnim saznanjima, uskoro bi trebalo da dođe do promene na mestu prvog čoveka žandarmerije

Posle smena rukovodioca pojedinih uprava unutar Ministarstva unutrašnjih poslova i policijskih uprava širom Srbije,priprema se i prema nezvaničnim saznanjima novo kadrovsko rešenje na mestu komandanta Žandarmerije, na kome je trenutno Dejan Luković.

 Za sada je nekoliko imena u opticaju, ali se kao naslednik Lukovića najčešće pominje Miroslav Talijan, brigadni general Vojske Srbije i komandant 72. Brigade za specijalne namene. Sa generalom Talijanom, Aleksandar Vulin, ministar policije, sarađivao i na prethodnom radnom mestu, na čelu Ministarstva odbrane.

Talijan, koji važi za najozbiljnijeg kandidata za komandanta Žandarmerije, završio je sve vojne škole, bio je načelnik Vojne akademije, a 2018. je unapređen u brigadnog generala. Interesantno je da potiče iz policijske porodice, jer je njegov otac Momčilo Talijan godinama bio direktor Više škole unutrašnjih poslova u Zemunu.

Ukoliko Miroslav Talijan bude postavljen za komandanta najbrojnije jedinice MUP-a, neće biti prvi oficir koji je vojničku uniformu zamenio uniformom policije, preciznije Žandarmerije.

Naime, drugi komandat Žandarmerije, Borivoje Tešić, sada već davne 2004. došao je iz tadašnje Vojske Srbije i Crne Gore u MUP Srbije.

(Glas javnosti)

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR