Naime, pun naslov knjige čiji je Lusil Pejtaven autor zapravo glasi „Cena muškosti: šta bi Francuska mogla da uštedi kad bi se muškarci ponašali kao žene“. U svojoj kontroverznoj knjizi, ona je iznela teoriju da čak 96 odsto ljudi koji borave po zatvorima čine muškarci, a brine je i to što čine većinu i u pravosuđu i policiji - prenosi portal Fakti.org.
- Upravo muškost koja ne zna za milost proganja naše društvo i ekonomiju, još i uči dečake nasilju i surovosti. A to potom postaje deo njihovog identiteta i njihove sopstvene kulture - tvrdi Lusil.
Ona je poručila da je krajnje vreme da čovečanstvo razmisli o problemu muškosti jer, prema njenom mišljenju, muškost je upravo taj uzrok nasilja u društvu.
- Neke političke partije zalažu se za ukazivanje etničke pripadnosti zločinaca, ali ne čujemo ih da ukazuju na pol zločinaca - dodala je ova feministkinja.
Pozivajući se na izjave blogera-novinara Titie Lekoka koji smatra da žene čine samo oko 4 odsto zatvorenika, a da su sve ostalo muškarci, izvela je sopstveni zaključak da se i većina budžetskog novca troši na muškarce jer čine većinu u pravosuđu i policiji. Ceo njen članak se svodi na "Eto koliko nas košta muškost!"
Nakon pročitanog teksta nameće se pitanje šta, u suštini, nudi ova dama?
Odgovor na ovo pitanje bi bilo pravilo "manje muškosti - manje državnih troškova". Ona predlaže da vaspitavamo dečake kao devojčice kako bi svet bio lišen osobina svojstvenih muškarcima.
Zapad očigledno nema nameru da prestane da se poigrava sa feminizmom i genderima. A Francuzi bi trebalo da su se odavno "prejeli" tolerantnosti i radikalnog feminizma, ali se to, očigledno, još uvek nije dogodilo.
Članak na istu temu objavljen je i u francuskom listu "Le Figaro", nakon čega su se javili komentari da razmišljanja i stavovi ove dame izazivaju strah za "svetlu budućnost" Francuske.
(Glas javnosti)