Glas Javnosti


EDS: Intenzivno radimo na popravkama svih kvarova

Društvo
Autor: Glas javnosti

Ekipe su danonoćno na terenu, kako bi građani na Badnje veče i Božić imali redovno snabdevanje, kažu oni.

Elektrodistribucija Srbije (EDS) je saopštila da sve njene raspoložive ekipe  intezivno rade na otklanjanju kvarova nastalih kao posledica velikog nevremena praćenog jakim, vlažnim i teškim snegom, koje je zahvatilo veći deo Srbije. 

Kako se kaže u saopštenju EDS, u pitanju su, pre svega, kvarovi koji su posledica padova stabala drveća na provodnike i stubove distributivne mreže.

Veći broj kvarova zabeležen je na teritoriji Mačvanskog i Kolubarskog upravnog okruga, a posebno na teritoriji Krupnja, Loznice, Ljubovije, Valjeva, kao i na teritoriji beogradske prigradske opštine Obrenovac.


"Ekipe EDS ulažu velike napore da se kvarovi saniraju u najkraćem mogućem roku i pored činjenice da se na terenu suočavaju sa veoma teškim uslovima za rad, pre svega, neraščišćenim putevima i visokim snežnim nanosima, koji otežavaju pristupanje lokacijama kvarova i njihovo otklanjanje", ukazano je u saopštenju.

Radnici EDS su danonoćno na terenu, i pored elementarnih nepogoda, kako bi građani na Badnje veče i Božić imali redovno snabdevanje električnom energijom, saopštilo je to preduzeće.

Glas javnosti/N07S

Pratite nas na našoj Facebook , Instagram , Telegram , Tiktok , Jutjub stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR