Glas Javnosti

Dvanaesti dan blokade RTS-a: Okupili se beogradski zborovi, više hiljada građana u Takovskoj (VIDEO)

Društvo
Autor: Glas javnosti

Zborovi iz Novog Beograda i Zemuna stigli u Takovsku. Na platou ispred RTS dočekani su burnim aplauzom, a studenti su im zahvalili na podršci. Oni uzvikuju "pumpaj" i "nemoj da je neko spuštao tenzije".

Studenti ispred RTS-a nude građanima kiflice i kolače.


U Sremskoj Mitrovici BG sindikat nastupa na traktorskoj prikolici

Srednjoškolci i ostali građani blokiraju kružni tok u Sremskoj Mitrovici, za sve one koji danas nisu mogli da odu u Novi Sad. 

Protest je počeo u 16 časova, a trajaće do 21 čas, kada počinje čišćenje Malte. 

Na improvizovanoj bini - traktorskoj prikolici - nastupa Beogradski sindikat. 


Blokadu su podržali i sremski paori, koji su dovezli svoje radne mašine i traktorima blokirali put.

Vuk Janković, student iz Sremske Mitrovice, rekao je da je ovo veliki i važan protst, imajući u vidu da je "Sremska Mitrovica jako veliko leglo Srpske napredne stranke"

"Tako da sam ubeđen u pobedu naroda i sa verom u Boga mislim da možemo sve zajedno. Dosta je ljudi, imamo bazar gde ljudi mogu da kupe majice, bedževe... Taj novac se koristi da se profesorima pomogne u njihovoj borbi", rekao je on. 

Glas javnosti/N07S

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu.

BONUS VIDEO


SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR