Glas Javnosti

DETALJAN SPISAK: Evo kako će marketi, pijace i pošte raditi za državni praznik, parking besplatan

Društvo
Autor: Glas javnosti

Na svim gradskim, prigradskim i lokalnim linijama na kojima vozila saobraćaju u okviru integrisanog tarifnog sistema biće primenjeni redovi vožnje za nedelju

U ponedeljak 11. novembra obeležavamo Dan primirja u Prvom svetskom ratu, pa tako državne institucije neće raditi, kao ni škole i vrtići, dok će prodavnice, pijace i pošte raditi izmenjeno.

Privredni subjekti koji obavljaju zanatsku i trgovinsku delatnost na teritoriji grada Beograda na Dan primirja, 11. novembra, radiće u izmenjenim terminima. Dežurni prodajni objekti tog dana moraju da rade najmanje od 9 do 12 sati.

Istog dana, nespecijalizovani trgovinski formati u kojima se obavlja trgovina na malo, pretežno neprehrambenog asortimana, kao i posebni trgovinski formati mogu biti zatvoreni.
U nedelju, 10. novembra, dežurni prodajni objekti nespecijalizovanih trgovinskih formata, pretežno prehrambenog asortimana (hipermarketi, supermarketi, superete, mini-marketi i dr) moraju da rade najmanje od 9 do 12 sati.

Besplatan parking 

Javno komunalno preduzeće "Parking servis" Beograd, u ponedeljak, 11. novembra, na Dan primirja u Prvom svetskom ratu, neće kontrolisati i naplaćivati parkiranje u zoniranim delovima grada, saopšteno je iz ovog preduzeća.

U ponedeljak će biti zatvoreni i šalteri za rad sa strankama u Takovskoj 31, Mileševskoj 51 i Milutina Milankovića 134g.


Sve javne garaže, posebna parkirališta i kompleks "Međunarodni terminal" na dan praznika biće neprekidno otvoreni i radiće po uobičajenom sistemu naplate, kao i Služba za eksploataciju vozila.

Od utorka, 12. novembra, naplata i kontrola parkiranja u zoniranim delovima grada, kao i svi šalteri Korisničkog servisa radiće po uobičajenom radnom vremenu.

Pošte

U Beogradu, radiće pošte u tržnim centrima, pošte u "Univereksport" objektima i druge dežurne pošte. Pošta na aerodromu "Nikola Tesla" biće otvorena od 8 do 15 časova.

Beogradska Glavna pošta u Takovskoj 2 radiće neizmenjeno - non-stop.

Pumpe

Benzinske stanice u vreme državnog praznika, na državnim putevima I i II reda i opštinskim putevima na teritoriji grada Beograda, rade 24 časa, a ostale benzinske stanice u gradu najmanje od 6 do 20 sati.

Gradski prevoz

Na svim gradskim, prigradskim i lokalnim linijama na kojima vozila saobraćaju u okviru integrisanog tarifnog sistema biće primenjeni redovi vožnje za nedelju.

Minibus ekspres linije neće saobraćati 11. novembra, osim linije A1 (Trg Slavija – Aerodrom „Nikola Tesla”), koja će saobraćati po redovnom redu vožnje.


Glas javnosti/D03S

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu.

BONUS VIDEO


SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR